doctorlungxray

 

آسم بیماریی است که به مجاری انتقال هوا در شش ها آسیب می زند.به بیمارانی که از این شرایط مزمن رنج می برند،آسماتیک می گویند.                          دیواره داخلی مجاری در این افراد ملتهب می شود؛که این امر مجاری را بسیار حساس و در معرض واکنش های آلرژیک قرار می دهد.از آنجایی که التهاب مسیرهای عبوری هوا را تنگ نموده،هوای کمتری هم عبور می کند و در نتیجه علایمی مانند ایجاد صدا بهنگام تنفس،گرفتگی سینه،مشکلات تنفسی و سرفه را ایجاد می کند.علایم آسم معمولا در طول شب و صبح زود بروز می کند.

آسم قابل درمان نیست اما با روش های مناسب و کنترل آن می توان یک زندگی نرمال و فعال را ادامه داد.

حمله ی آسم چیست؟

هنگامی حمله آسم رخ می دهد که علایم شدیدتر از معمول بصورت ناگهانی رخ می دهد و ممکن است خفیف ، متوسط یا شدید باشد.در این هنگام ماهیچه های مجاری هوا تنگ می شود،هوای کمتری عبور میکند،التهاب بیشتر شده و مجاری تنگ تر،موکوز بیشتری تولید می شودو بازهم عبور هوا را کمتر می کند.

به پزشک مراجعه کنید

پزشک به شما کمک می کند تا با دارو های مناسب آسم خود را کنترل کنید و از عواملی که این بیماری را تشدید می کند و حساسیت ایجاد می کند دوری کنید.کنترل موثر این بیماری ،امکان ادامه ی فعالیت های روزمره را فراهم می کند.در غیر این صورت ادامه فعالیت های روزمره را مختل خواهد کرد.

  منبع :
medicalnewstoday
  برچسب ها :  نظرات