رابطه-سلامت-چشم-با-اعضای-دیگر-بدنبسیاری از مردم بر این باورند که کلسترول موجود در تخم مرغ سبب گرفتگی عروق و در نتیجه بیماری های قلبی-عروقی می شود ولی تحقیقات جدید نشان می دهند که هیچ ارتباطی بین مصرف تخم مرغ و بیماری های قلبی وجود ندارد . تخم مرغ غذایی بسیار کامل و سالم است . بخش سفیده و زرده ی آن سرشار از ویتامین های مهم ، چربی سالم ، مواد معدنی و سایر مواد مغذی می باشند . همچنین این ماده تنها حاوی ۲۷ کالری می باشد و غذایی طبیعی است . در ادامه فواید تخم مرغ را بیان خواهیم کرد .

بهبود وضعیت روحی

تخم مرغ حاوی ترکیباتی است که می توانند با حالات بد روحی مبارزه کنند . این ترکیبات عبارتند از : اسید های چرب امگا ۳ ، روی ، ویتامین های گروه B و ید .

تقویت عضلات بدن

تخم مرغ بهترین و مقوی ترین غذا برای عضلات می باشد . ویتامین B12 موجود در آن به انقباض عضلات کمک می کند .

جلوگیری از بروز سرطان

مطالعات جدید نشان می دهند زنانی که میزان بیشتری تخم مرغ مصرف می کنند نسبت به افراد دیگر ۲۴ % کمتر با خطر بروز سرطان سینه مواجه می شوند زیرا تخم مرغ حاوی ماده ی مغذی تحت عنوان کولین است که با سرطان مبارزه می کند . بیشتر کولین موجود در تخم مرغ در زرده ی آن متمرکز شده است .

تغذیه ی مغز

کولین موجود در تخم مرغ سبب می شود تا هوشیار تر باشید . علاه بر آن سبب افزایش استیل کولین می شود . استیل کولین ، ناقل عصبی است که به مغز شما کمک می کند تا اطلاعات را بهتر به خاطر سپرده و به یاد آورید . اسید های چرب امگا ۳ موجود در ان نیز به قوی تر کردن مغز کمک می کنند . تخم مرغ هایی که سرشار از ویتامین E هستند از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کنند .

تقویت بینایی

آنتی اکسیدان های موجود در تخم مرغ سبب جلوگیری از بروز فساد قرنیه و آب مروارید می شوند . کلم پیچ و اسفناج نیز غنی از آنتی اکسیدان می باشند .

کاهش وزن

استفاده از تخم مرغ به جای نان شیرینی حداقل ۵ روز در هفته به عنوان صبحانه کمک می کند تا ۶۵ % بیشتر وزن کم کنید . خوردن تخم مرغ در صبح به خوردن کالری کمتری در بقیه ی روز منجر می شود .

تخم مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانید و تاثیر آن را برای ما بیان کنید .

  منبع :
prevention
  برچسب ها :  نظرات