استفاده-از-اینترنتافرادی که از اینترنت زیاد استفاده می کنند نمی توتند بگویند که بر روی یک سبک زندگی سالم تمرکز دارند . طرز نشستن مناسب و تناسب اندام خوبی نداریم ، بیشتر ما عاشق فست فود ، نوشابه و نوشیدنی های شیرین هستیم .بیشتر وقت خود را در محیط بسته می گذرانیم و نور کمی دریافت می کنیم . خواب کافی نداریم برای اینکه بتوانیم عضوی از دنیای مجازی باشیم . تقریبا همه ما می دانیم که سبک زندگی سالمی نداریم . داشتن نیرو برای اینکه کاری در رابطه با این موضوعع انجام دهیم دشوار است . اراده دوست بی وفایی است که می تواند در بیشتر لحظات سخت شما را تسلیم کند . در حال حاضر دلیلی وجود ندارد تا افرادی که بی انگیزه اند دچار استرس و نا امیدی شوند . نداشتن انگیزه مشکلی است که همه با آن مواجه هستند . اگر مدت زمان زیادی از تمرین برای اگیزه داشتن ، تسلط بر خود و تلاش برای تغییر گذشته باشد شما با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد . راه های بسیاری برای انگیزه داشتن و آماده کردن ذهن خود برای تغییر وجود دارد . بیشتر از این وقت خود را هدر ندهید اکنون وقت تغییر است .

الگوی سالمی را برای تغییر پیدا کنید

پیدا کردن یک الگوی سالم کمی سخت تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید . برنامه های سلامتی توسط افرادی ترویج داده می شوند که به نظر می رسد سخت کار می کنند . در بیشتر موارد برنامه های تربیتی برای ورزشکاران حرفه ای است که زمان و انرژی کافی برای مقاومت کردن دارند . در اکثر اوقات مردم یک ستاره سینما یا یک ورزشکار حرفه ای را الگوی خود قرار می دهند ولی آن چیزی نیست که شما احتیاج دارید . دیدن اینکه فرآیند تناسب اندام برای شما به آرامی صورت می گیرد ممکن است در شما این فکر را ایجاد کند که شما هیچگاه به هدفتان نخواهید رسید که می تواند انگیزه ی شما را از بین ببرد . به همین دلیل است که سر و صدا ی زیادی درباره استاندارد های غیر ممکن موجود در وب سایت ها وجود دارد . فردی واقعی را برای الگوی خود انتخاب کنید . ترجیحا فردی باشد که او را می شناسید تا بتوانید از او راهنمایی بخواهید .

اجازه ندهید که احساس گناه به سمت شما بیاید

سخنرانی های انگیزشی بسیاری توسط مددکاران اجتماعی ، مربیان تناسب اندام و کارشناسان سلامتی ایراد شده است که شما را برای ایجاد تغییر تشویق می کند . ولی این هیجان مدت زیادی دوام ندارد و از بین می رود . به محض اینکه با مشکل خاصی مواجه شوید یا اینکه از هدفتان دور شوید و در برنامه های کاهش وزن خود شکست بخورید احساس گناه خواهید کرد . احساس گناه شما را ناتوان می کند و درباره ی خود به شک می افتید . این حس سبب تخریب اعتماد به نفس شما شده و مانعی را که بر سر راه عادت های بد شما وجود داشت از بین می برد و در این جاست که اکثر افراد عقب می کشند و می گویند این کار کمکی به من نمی کند و من هنوز آماده نیستم . اجازه ندهید که قربانی شک های خود بشوید و احساس گناه به شما القا کند که انسان نا لایقی هستید . با اشتباهات خود همانند یک نیروی عقب نشینی کوچک رفتار کنید و همچنان به جلو برانید . لازم نیست که برای شکست هایتان خود را توجیه کنید فقط به سمت هدفتان گام بردارید . شکست خوردن مهم نیست بلکه مجددا برخاستن مهم است .

کسی را داشته باشید که شما را حمایت کند

همه ی ما به حمایت و سرزنش ها در زمان های مختلف نیازمندیم . گاهی اوقات ممکن است خسته شویم ، انرژی مان را از دست بدهیم و روز بدی داشته باشیم که می توانند انگیزه ی ما را از بین ببرند . اینجاست که یک صحبت نیرو بخش می تواند کمک بزرگی باشد . گاهی اوقات افراد با هم پیمان می بندند که تغییری را ایجاد کنند و به نیروی یکدیگر برای جلو رفتن ایمان دارند . همانطور که دکتر House بیان می کند نکته ی منفی که در اینجا وجود دارد این است که همه ی افراد دروغ می گویند و گاهی اوقات افراد دروغ های خود را باور دارند . پس اگر می خواهید با کسی پیمان ببندید مطمئن شوید که صادق هستید . درست است که ما بیان کردیم به خاطر چیزی که انجام نداده اید احساس گناه کنید ولی نه اینکه چیزی را به خود نسبت دهید که آن را انجام نداده اید . بدانید چه چیزی را می خواهید و از چه دوری می کنید .

بسیاری از افراد این حقیقت را می دانند که سبک زندگی سالمی ندارند و می دانند که چه چیز هایی سبب نا سالم بودنش می شود . چیزی که ما تمایل به نادیده گرفتن آن داریم نتایج اساسی داشتن این عادت های خاص است . گاهی اوقات شوک درمانی بهترین راه است . به نتایجی که رفتار شما در پی خواهد داشت فکر کنید . هنگامی که می خواهید کاری را آغاز کنید دانستن و توجه به سودی که در نتیجه ی تلاش های شما ایجاد خواهد شد می تواند سبب افزایش رشد معنوی و تمرکز شما بر دست یابی به اهدافتان شود . دوری جستن از عادات بد همیشه شرایط مرگ یا زندگی را ایجاد نمی کند . تغییرات بزرگ همیشه توسط جمعیت زیادی صورت نمی گیرد . شما به طور ناگهانی دچار عادات بد نمی شوید بلکه این اتفاق به صورت تدریجی رخ می دهد وشما تا جایی پیش می روید که بدانید این عادات بد هستند و باید آن ها را از بین ببرید . به خودتان برای تغییر کردن زمان بدهید و اعتماد به نفس داشته باشید . مبارزه با عادات بد در واقع مبارزه با خودتان است و شما بهتر از هر کس دیگری نقاط ضعف و قوت خود را می شناسید .

راه های ذکر شده را امتحان کنید و تجربیات خود را در این جا بازگو کنید تا دیگران نیز از آن بهره ببرند .

  منبع :
dumb little man
  برچسب ها :  نظرات