صحیح-ورزش-کردن

در مطلب گذشته برخی تصورات نادرست در خصوص ورزش کردن وتناسب اندام را با هم بررسی کردیم .در این جا برخی دیگر از این اشتباهات رایج را ذکر می کنیم:          ۶)اگر نمی توانید به طور مرتب ورزش کنید بهتر است اصلاً ورزش نکنید:

این تفکر غلط را کنار بگذارید!به یاد داشته باشید هر گونه فعالیت بهتر از هیچی است حتی اگر ۱۵ دقیقه پیاده روی باشد.فعالیت های جسمانی برای حفظ سلامتی و کاهش استرس شما بسیار مهم است.بنابراین حتی اگر نمیتوانید به باشگاه بروید سعی کنید در روز پیاده به محل کارتان بروید یا به جای آسانسور از پله استفاده کنید.

۷)با ورزش هایی مخصوص می توانید چربی های ناحیه ی مورد نظر را آب کنید:

این نوع ورزش ها ناحیه ی مورد نظرتان را لاغر نمی کنند بلکه وقتی ورزش می کنید این بدن شماست که تعیین می کند چربی های کجا بسوزد.برای مثال ورزش درازو نشست عضلات شکم شما را قوی می کند اما حتما چربی های آن را نمی سوزاند.یا مثلا دویدن چربی های کل بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

با این حال شما میتوانید با داشتن یک برنامه ی ورزشی متعادل در کنار حفظ سلامتی تان به تدریج مشکل اضافه وزن خود را نیز حل کنید.

۸)با انجام ورزش های طولانی نسبت به ورزش های سنگین چربی بیشتری می سوزانید:

مهم ترین عامل در انجام حرکات ورزشی میزان کالری مصرف شده در واحد زمان است.که هر چقدر این زمان کوتاه تر باشد بهتر است.به طور مثال پیاده روی یا شنا کردن سریع تر.

۹)دویدن روی تردمیل در مقایسه با دویدن روی آسفالت یا پیاده‌روی، فشار کمتری بر زانو وارد می‌کند:

دویدن، یکی از حرکات ورزشی فوق‌العاده است اما ممکن است زانو را تحت فشار قرار دهد چون نیروی وزن بدن شما است که به مفاصل فشار وارد می‌کند و این نیرو ثابت است. فرقی نمی‌کند که شما روی تردمیل بدوید یا روی آسفالت و پیاده‌رو.

بهترین روش برای کاهش فشار بر زانو این است که شما ورزش‌های متنوعی انجام بدهید. اگر شما دویدن را با سایر فعالیت‌های ورزشی قلبی همراه کنید (به طور مثال کار روی دوچرخه ثابت) می‌توانید فشار را روی زانو‌ها کم کنید و سال‌ها توانایی دویدن را حفظ کنید.

۱۰)ورزش یکی از فعالیت‌های عالی برای کاهش وزن است:

با اینکه ورزش برای افزایش ظرفیت تنفسی ریه‌ها، تونوسیته عضلات و حتی کمک به برطرف کردن فشارهای اضافی است اما واقعیت تعجب‌آور این است تا زمانی که شما در یک روز چند ساعت شنا نکنید، ممکن است به کاهش وزن شما کمک نکند.

چون حالت شناوری بدن شما را احاطه می‌کند، شما نمی‌توانید به همان شدتی فعالیت کنید که می‌گویند فعالیت در استخر آب گرم معادل دویدن است. به علاوه خیلی معمول است که شما زمانی که از آب بیرون می‌آیید، احساس گرسنگی زیادی ‌کنید. همین مساله ممکن است، باعث شود شما بیش از حد معمول بخورید. بنابراین حفظ رژیم غذایی برایتان سخت‌تر خواهد شد.

  منبع :
heart and stroke
  برچسب ها :  نظرات