امواج-ذهنی-باری-یادگیری-عمیق

 

برای همه ما پیش اومده که تصمیم گرفتیم مطلبی را کامل بخونیم و یاد بگیریم با اراده ی قوی به سراغش رفتیم اما بعد از خوندن تنها یکی دو صفحه نه اثری از اون اراده قوی مونده نه نشانی از یادگیری…!

خب این دلیلش چیه؟

چرا نمی تونیم مطالب را یاد بگیریم؟

چرا انگیزه قوی داریم اما از انجام کار ناتوانیم.

نکته ای که یکی از دلایل اصلی برای این موضوعه امواج مغزی هستند. ذهن ما دارای موج متفاوته که هر کدام در شرایطی فعالیت می کنند و باعث بهبود عملکرد ما می شوند. این امواج با نام های گاما ، بتا ، تتا ، آلفا (که این یکی را احتمالا در سایت های مدیتیشن زیاد شنیده اید) و دلتا در مراکز علمی اعصاب شناخته می شوند.

این که هر موج در چه شرایطی بر ما حاکمه و چه کاربردی داره در مقالات بعدی به شما توضیح خواهم داد اما در حال حاضر که بحث ما در مورد یادگیریه باید در موج یکی از این موج ها با نام تِتا (Theta) بیشتر توضیح بدم. موج تِتا موجی ست که باعث افزایش یادگیری ما میشه و در حقیقت وقتی شما در حال یادگیری عمیق هستین این موج در ذهن شما به سایر موج ها غلبه داره.

خب سوالی که پیش میاد این هست که چگونه این موج را در مغز خودمون افزایش بدیم تا یادگیری عمیق رخ بده؟؟

 

نکات بسیاری در مورد یادگیری عمیق وجود داره که به در آینده تک تک برای شما باز خواهم کرد اما یکی از این راه ها استفاده از امواج BiNeural هست که می تواند امواج مغزی شما را به شکل دلخواه تغییر بدهد.

در حقیقت این امواج را همچون آهنگ  قبل از شروع به مطالعه یا حتی هنگام مطالعه گوش می دهید و توان یادگیری به شکل فوق العاده ای افزایش پیدا خواهد کرد و در عین حال حافظه شما را کاملا تقویت خواهد کرد.

مداومت در انجام این کار باعث افزایش توان شما در یادگیری و همین طور سرعت مطالعه خواهد شد.

موزیکی که در اینجا برای شما قرار می دهم  با کیفیت اصلی از شرکت بسیار معتبر BrainSync (به عنوان پیشرفته ترین شرکت تولید کننده موزیک های موثر بر ناخوداگاه) می باشد که می تواند تاثیری بسیار خوبی بر ذهن شما بگذارد.

دانلود موزیک یادگیری عمیق

دستورالعمل : موزیک قرار داده شده بر روی وب سایت را دانلود کرده به مدت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه با استفاده از هدفون (تاکید می کنم حتما از هدفون استفاده کنید) گوش دهید و در سپس شروع به مطالعه کنید. با چند بار استفاده اثر فوق العاده این موزیک را درمی یابید.

بزرگ فکر کنید.

دوستدار شما سینا منظمی تبار

  برچسب ها :  نظرات