۷ عادت وقت تلف کن که باید تر کنید

۸۰ درصد از فعالیت هایی که ما برای رسیدن به موفقیت انجام می دهیم به نوعی عادات بیهوده هستند

در اینجا ۷ مورد از فعالیت هایی که وقت کش هستند را معرفی می داریم تا هرچه زود تر از دست آنها خلاص شویم

برای بدست آوردن موفیت بیشتر دو راه پیش رو داریم یکی بدست آوردن زمان بیشتر دوم حذف فعالیت های وقت گیر و بیوده که خیلی سریع تبدیل به عادت های روزانه ی ما می شوند و بدون هیچ فکری شاید هر روز مرتب آن‌ها را انجام می‌دهیم.

زمانی که شما آن کار‌های غیر مفید را از زندگی خود ریشه کن کنید و جای آن را با همان ۲۰ درصد از فعالیت‌هایی که می‌توانند شما را بیش از این به موفقیت برسانند بپردازید قطعا چیزی شبیه به معجزه را تجربه خواهید کرد و شاید دیگر پیش خود نگویید که ۲۴ ساعت برای یک روز وقت بسیار کمی است.

در زیر به این عادات غیر مفید اشاره می کنیم :

  1. چک کردن ایمیل به طور مداوم

۳۲ درصد از کارمندانی که در ایالات متحده آمریکا مشغول به انجام کار خود بوده‌اند در سال  ۲۰۱۳ اعلام کرده‌اند پس از گذشت ۱۵ دقیقه از زمان دریافت ایمیل به آنها پاسخ داده اند

۲۳ درصد از کارمندان دیگر این کشور را به این مقدار اضافه کنید که پس از ۳۰ دقیقه ایمیل های خود را پاسخ داده اند . اما هرچه سریعتر پاسخ دهیم بهتر است؟

چک کردن ایمیل می تواند زمان وزیادی را از ما بگیرد اما آنچه می تواند کنترل شده باشد هزینه های چک کردن مداوم ایمیل ها است

در حالی که مشغول کار بر روی پروژه های مهم هستید می توانید با تنظیم یک سیستم  به بررسی پیام های جدید فقط دو بار در روز عادت جدیدی برای چک کردن ایمیل با تبدیل کردن برنامه ایمیل و اعلان ها به طوری که وقت شما را نگیرد به این صورت می توانید وقت بسیاری برای خود بخرید.

 

  1. صبر کردن برای انجام صحیح کار ها

انجام دادن کار ها به بهترین نحو و بدون نقص و عادت به این کار می تواند زمان بسیار ی از ما بگیرد ، چرا که مجبورتان می‌کند برای اینکه یک وظیفه را به حد عالی برسانید صبر، زحمت و وقت بسیار بیشتری صرف کنید.

صرف کردن زمان زیاد برای انجام دادن بهترین ب عنوان وظیفه مارا یک گام به عقب برگرداند از همین الان این عادت را از بین ببرید و به جای آن تلاش کنید وظیفه خود را درجه خوب و کافی برسانید و بعد به سمت جلو حرکت کنید و هیچگاه در یک مرحله توقف کامل نکنید

  1. چند کاری

 

خیلی‌ها فکر می‌کنند زمانی که در حال انجام چندکار همزمان  هستند بهره‌وری بسیار بالاتری دارند در حالی که چندکاری در حقیقت بهره‌وری شما را پایین‌تر بیاورد. مغز شما در یک زمان مشخص تنها می‌تواند روی یک وظیفه تمرکز کند و حداکثر بهره‌وری خود را نشان دهد. بنابراین تغییر دائم تمرکز مغز بین دو یا چند وظیفه باعث می‌شود روی هیچ کدام از وظایف تمرکزی که لازم است وجود نداشته باشد

چندوظیفگی یا همان مولتی‌تسکینگ را می‌دانید، به عملکرد مغز صدمه میزند به جای چنین کاری بر روی یک وظیفه تمرکز لازم را بگذارید، در یک مدت زمان مشخص آن را انجام دهید و سپس با خیال آسوده به سمت وظیفه بعدی بروید.

  1. حواس ‌پرتی‌های دائمی

آیا در محیطی کار می‌کنید که عوامل زیادی می‌توانند باعث حواس پرتی شوند؟

مطالعاتی که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد که حواس کارمندان هر ۱۱ دقیقه کاملا پرت می‌شود. با این حواسی که نمی‌تواند تمرکز بالای خود را حتی پس از ۱۱ دقیقه هم نگه‌ دارد، تعجبی ندارد که هیچ کاری با آن شکل مطلوب انجام نشود.

درباره عادت‌هایی فکر کنید که هر روز با انجام آن‌ها همکاران خود را دعوت می‌کنید تا حواس شما را پرت کنند، از ارسال یک پیام کوتاه سریع برای چک کردن ایمیل‌ها،تا بقیه موارد  در حالی که سعی دارید به صورت کامل روی موضوع دیگری خود تمرکز کنید

با مشخص کردن روی تقویم کاری برای انجام کار خود می توانید روی موضوعاتی که قصد تمرکز و انجام آن‌ها را دارید، همچنان متمرکز بمانید.و به کم کردن عادت های خود که باعث حواس پرتی می شود کمک کنید.

پس زمانی که مشغول کار هستید گوشی خود را روی حالت سکوت قرار دهید و به دیگران هم خیلی واضح بگویید که در زمان مناسب دیگری با آن‌ها صحبت خواهید کرد.

  1. بی نظمی

بی نظمی و کار کردن در محیطی شلوغ و نا منظم می تواند وقت بسیاری را هدر دهد

نمونه ی این نامنظمی‌ها را می‌توان نامنظم بودن برگه‌های مورد نیاز و مهم، پرسیدن دائم اطلاعات کلیدی و مهم و همچنین فراموش کردن انجام وظایف تا لحظات آخر  دانست همگی مثال‌هایی هستند که با کمی نظم می‌توان از اتفاق افتادن آن‌ها حسابی پیش‌گیری کرد.

  1. نا توانی در نمایندگی

بیشتر افراد با توجه به آن که می دانند در انجام کاری بهترین نیستند و می توانند کار را به کسی بسپارند که متخصص تر است باز هم اصرار در انجام آن دارند و با این امر وقت زیادی را که می تواند در جهت کار های مه تری صرف شود را از خود می گیرند. پس به جای انجام این کار خودتان را روی مسولیت‌های مهم‌تری که نیاز به توجه بیشتری دارند متمرکز کنید و انجام آن کار را به شخصی دیگری در تیم خود یا دستیار بسپارید

حتی سعی کنید متن های ریزی که شخص دیگری می‌تواند انجام دهد را به دیگران بسپارید و روی کار‌های مهم تمرکز کنید یا اینکه آن‌ کار‌های ریز را در وقت آزاد خود انجام دهید.

  1. هیچ وقت نه نگید

موارد زیادی در زمان کار پیش می‌آیند که قصد دارند لحظات، دقایق یا حتی ساعاتی از زمان مهم شما را صرف خود کنند تا به کار‌هایی مشغول شوید که از بهره‌وری شما می‌کاهد و زمان تمام شدن پروژه شما را با تاخیر مواجه می‌کند. یکی از عادات بدی که می‌تواند زمان زیادی از شما بگیرد همیشه بله گفتن یا هیچوقت نه نگفتن است، سعی کنید خیلی راحت و با دلایل قانع کننده به خود یا شخص دیگری که از شما انجام کاری نامرتبط به پروژه‌ای که در حال کار روی آن‌ هستید «نه» بگویید.

 

 

  برچسب ها :  نظرات