کاهش-استرس

اگر می توانستید انرژی از دست رفته ی خود را بیابید ،استرس خود را کاهش دهید و انرژی خود را چند برابر کنید آن هم در عرض ۱۰ ثانیه؟آیا این کار را انجام میدادید؟با یک استراحت ساده شما می توانید به همه ی اهداف ذکر شده و حتی فواید بیشتر هم برسید.

پس، از هر کاری که در حال انجامش هستید دست بکشید و تلفن همراه خود را خاموش کنید(البته نه قبل از تمام کردن این مقاله!)

اینجا۵راه برای رسیدن به آرامش وجود دارد:

۱.استراحت دادن به خود بسیار مفید است.وقتی شما پس از استراحت به کاری که در حال انجامش بودید باز میگردید،برای انجام آن بسیار آماده تر هستید .تمرکز و توجه بهتر در کارهایتان ،مطمینا شما را به نتیجه بهتری می رساند.

۲.وقتی در حال برنامه ریزی روزانه هستید فکر کنید که چه وقت بدن و مغز شما نیاز به راه اندازی مجدد دارند.مثلا شما در حال کار روی یک پروژه بزرگ هستید،برای توجه متمرکز روی آن هر۲ ساعت استراحت کنید.استراحت های کوتاه بیشتر و  منظم ،حتی ممکن است نتیجه بهتری داشته باشند.

۳.فقط برای لذت بردن از راه رفتن بیرون بروید.حرکت و پیاده روی نه تنها برای کمر خوب است بلکه به کاهش استرس هم کمک می کند. تلفن همراه خود را سایلنت کنید ،اجازه دهید تا طبیعت موسیقی زندگی شما باشد.

۴.آیا شما هم به صورت مستمر بعد از ترک دفتر خود ، ایمیل تان را چک می کنید؟مواقعی که در سفر هستید چطور؟بهای زیادی به کار دادن و قطع کردن تایم های شخصی تان برای سلامت مغز یا روابط شخصی تان خوب نیست.وقتی را برای جدا شدن از دفتر کار و استراحت کردن قایل شوید.به این سوال هم فکر کنید که آیا روی هم رفته ایمیل هایتان انقدر مهم هستند؟

۵.این یک اصل است که کسانی که تعطیلات خوبی دارند ،استرس کمتری را تحمل می کنند و خطر بیماری های قلبی کمتر ، زندگی بهتر و انگیزه بهتری برای رسیدن به هدف هایشان دارند.بهترین کار برای شhn زیستن ،برنامه ریزی برای مسافرت است.شما می توانید اثرات را قبل و بعد از سفر خود ببینید.

آیا شما هم تجربه ای از به آرامش رسیدن با ترک عادات روزمره یا تغییر آنان داشته اید؟آن ها را با ما در میان بگذارید.

  منبع :
webmd
  برچسب ها :  نظرات