این کتاب برخلاف آنچه که ممکن است در لحظه اول به نظر برسد نوشته انیشتین نیست و قلم آقای رابرت ل. ولک است که بعضی از سوالات علمی و جالبی که از مغز اکثر ما گذشته است پاسخ میدهد این کتاب به همت آقای بهرام معلمی برگردانده شده است.

در متن زیل بعضی از این سوال ها را میبینید.

چه چیزی قالب یخ را مات می کند؟ حمله ی کوسه ها چگونه هواپیما را ایمن و بی خطر می کند؟ آیا کسی که در اتومبیل با سرعت صوت جرکت می کند می تواند صدای رادیو را بشنود؟
آیا غالباً خودتان را در حال فکر کردن به معمای کوچک حیات یافته اید؟ آیا هرگز به فکرتان رسیده که چرا رنگ آب اقیانوس آبی است؟ یا چرا پرندگانی را که روی خطوط انتقال برق فشار قوی نشسته اند، برق نمی گیرد؟ رابرت ل. ولک، استاد ممتاز شیمی دانشگاه پیتزبورگ و مولف تحسین شده ی کتاب اینشتین چه چیزی را نمی دانست، نیاز به فهمیدن، و خوب فهمیدن را درک می کند. وی اکنون توضیحات جالب تری را در مورد پدیده های روزمره ای چون نیروی گرانش (اگر در آسانسوری در حال سقوط باشید، آیا پریدن به بالا در آخرین لحظه نجات تان می دهد؟) و صوت (چرا رام کننده ی شیر صدای غرش شلاق را در می آورد؟)، در کنار مطالب فوق حقایق شگفت دیگری در این کتاب آمده است.
اگر گلوله ای به هوا شلیک کنید، آیا وقتی این گلوله پایین می آید می تواند کسی را بکشد؟
می توانید درباره ی تمام این پرسش ها و پرسش های دیگر در قالب ارز و رمزهای طبیعتی که در آن زندگی می کنیم، پاسخ های جالبی بیابید.

تهیه شده در : BrainClippy.com
  برچسب ها :  نظرات
  دیدگاه هایی که برای این مطلب منتشر شده است :


 • محمد هادی حمیدی نور می‌گه:

  عالیه ممنون

 • سجاد جان نثار ملکوتی می‌گه:

  با سلام و احترام
  تشکر از بابت کتاب اینشتین به آرایشگرش چه گفت؟ راجع به آن اندکی خواندم و به نظرم جالب آمد.
  دوست داشتم فایل کتاب را داشته باشم و باقی آن را نیز مطالعه نمایم
  با تشکر