استفاده-از-شیرپاک کننده ها و مرطوب کننده های بسیاری وجود دارند که به شما کمک می کنند تا پوستی زیبا داشته باشید ولی طبیعی نیستند و ممکن است حساسیت ایجاد کنند . تحقیقات جدید نشان می دهند که ترکیبات موجود در شیر سبب نرم شدن پوست ، لایه برداری ، دفع سلول های مرده و همچنین مانع از شل شدن پوست می شوند . در ادامه به توضیح فواید شیر برای زیبایی پوست می پردازیم .

پاک کننده

اگر پوست حساسی دارید که به شما اجازه نمی دهد از هر نوع پاک کننده ای استفاده کنید ، شیر گزینه ی مناسبی است . بافت شیر بسیار لطیف است اما برای چربی زدایی و پاک کردن آرایش از روی پوست بسیار موثر می باشد .

لایه برداری سلول های مرده

ترکیبی در شیر وجود دارد تحت عنوان اسید لاکتیک که یک ترکیب شیمیایی است و در از بین بردن سلول های مرده موثر است . این اسید بدون اینکه آسیبی به پوست بزند سبب از بین رفتن سیاهی دور چشم شده و فرآیند کلاژن سازی را تقویت می کند . برای انجام این کار پنبه ای را به شیر آغشته کنید و با ملایمت روی پوست صورت تا گردن بکشید . تحقیقات نشان می دهند که شیر بر خلاف میوه ها که دارای اسید و آنزیم هستند و ممکن است آسیب رسان باشند ، لطیف ترین زداینده ی سلول های مرده است .

نرم کننده پوست

اگر خواستار پوستی نرم و لطیف هستید چند فنجان شیر را به آب گرم وان اضافه کنید و در آن قرار بگیرید .

استحکام بخشی به پوست

تحقیقات نشان می دهند که لبنیات دیگر نیز برای پوست مفید می باشند . برای مثال استفاده از ماست به عنوان ماسک سبب زدودن سلول های مرده از سطح پوست ، نرمی ، لطافت و استحکام پوست می شود . یک لایه ی نازک از ماست را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست صورت خود بگذارید و سپس آن را بشویید .

لکه برداری

محققان بیان می کنند که اسید لاکتیک موجود در شیر سبب کمرنگ شدن لکه های پوستی و لکه های به جا مانده از آکنه می شود . شیر سبب آب رسانی به پوست شده و به دفع آکنه کمک می کند . به منظور انجام این کار مقداری شیر و آرد مخلوط کنید تا به صورت خمیر لطیفی در آید سپس قبل از خواب آن را روی صورت خود بگذارید و صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن آن را بشویید .

از این ماده با ارزش استفاده کنید و تاثیراتی که مشاهده کرده اید را برای ما بیان کنید .

  منبع :
womens health mag
  برچسب ها :  نظرات