گوگل  همواره گام‌های بزرگی را برای توسعه نسل آینده فناوری‌های پوشیدنی برداشته است. با نصب لنز هوشمند گوگل می‌توانید زندگی جدیدی را شروع کرده و با مانیتور کردن دوربینی، دیابت خود را درمان کنید.

لنز-هوشمند-گوگل

تیم گوگل ایکس، پروژه لنز هوشمند را همراه با کمپانی Novarits توسعه داده است تا علاوه بر کمک به مقابله با بیماری‌های چشمی، به سلامت عمومی بدن انسان نیز کمک کند. ساخت این لنز توسط تیم گوگل ایکس و بخش موسوم به آلکون در کمپانی Novarits جلو می‌رود که از حسگرهای غیرتهاجمی و ریزتراشه‌های مخصوص استفاده می‌شود. حسگر اصلی وظیفه کنترل سطح قند خون را برای بیماران دیابتی بر عهده دارد و با اندازه گیری سطح قند در مایع اشک چشم می‌تواند توسط سیستم مانیتورینگ و متصل شده به گوشی هوشمند کاربر، ارتباط برقرار کند.

کمک دیگر این لنز هوشمند، مبارزه با پیرچشمی است که معمولاً افراد بالای ۴۰ سال به آن مبتلا می‌شوند و با بازگرداندن تمرکز طبیعی روی چشم و روی اشیای نزدیک می‌تواند دوربینی و پیرچشمی را ترمیم کند. نقش گوگل شامل معماری جمع‌آوری دیتا، پردازش آن، ارسال روی گوشی هوشمند و طراحی تراشه کم‌مصرف برای این پردازش است که در همکاری با بخش آلکون در حال انجام است.

سرگئی برین مؤسس گوگل می‌گوید:

«آرزوی ما مینیاتوری کردن ابزار الکترونیکی-کامپیوتری است تا استانداردهای زندگی انسان را بالاتر ببرد و به همین خاطر همکاری با Novarits را برای واقعی کردن این رویا ادامه خواهیم داد.»

 

  منبع :
Engadget
  برچسب ها :  نظرات