از مصرف قرص دوری کنیدیکی از اهداف بلند مدت ایجاد راه های درمانی است که بیماران را از مصرف دارو های روانپزشکی دور نگه دارد . طبق تحقیقاتی که بر روی دارو های ضد استرس انجام شده است این دارو ها هوشیار کننده هستند . تحقیقات نشان می دهند که مصرف دارو های ضد افسردگی به صورت یک عادت در آمده اند ولی مصرف دارو هایی مثل زاناکس و والیوم اعتیاد آور هستند . با این وجود برای بیمارانی که دچار سوء ظن هستند این دارو ها برای چند ماه و حتی یک سال تجویز می شود . وب سایت های بسیاری وجود دارند که با هدف حمایت از این بیماران برای جلوگیری از مصرف این دارو ها و عوارض جانب کوتاه مدت و بلند مدت آن ها ایجاد شده اند . یکی ازبهترین راه ها برای مقابله با اضظراب به ویژه زمانی که با علائم جسمانی مثل تپش قلب ، عرق کردن ، کشش عضلانی ، ناراحتی معده و سردرد همراه است تثبیت قند خون می باشد . کاهش قند خون سبب بروز استرس و حمله ی عصبی به ویژه در خانم ها می شود . به هنگام نبودن عواملی که اعمال بدن را انجام دهند استرس می تواند مهم باشد زیرا نشانه ای برای اثبات عدم تعادل است . علامتی برای نشان دادن نیاز به توجه درونی و نشانه ای برای نشانه ای برای نیاز به رشد و تغییر است . وقتی که ما عکس العمل کمتری نشان دهیم و تنها با یک نگاه دچار اضطراب شویم تغییر می تواند کمک کننده باشد . در این جا ۳ راه نسبتا سریع به منظور ترویج دادن شیوه های جدید وجد دارد که راه هایی امتحان شده هستند .

سعی کنید از سوراخ چپ بینی نفس بکشید

تمرینی در یوگا وجود دارد که همان از سوراخ چپ بینی نفس کشیدن است که سبب تحریک پایانه های عصبی می شود که سبب آرامش و تمدد اعصاب می گردد . این روش نفس کشیدن با انرژی که قابل تغییر است ، خونسردی و ملایمت مرتبط است . نفس کشیدن از طریق سوراخ چپ بینی برای ۵ دقیقه می تواند به شما در برقراری آرامش و کاهش فشار خون کمک کند . برای انجام این حرکت راحت و به صورت چهار زانو بنشینید . سوراخ راست بینی خود را با شست راست ببندید و بقیه انگشتان را باز نگه دارید . دست چپ خود را بر روی زانو چپ قرار دهید . چشمان خود را ببندید و بر روی کارتان تمرکز کنید . برای مدت ۳ تا ۵ دقیقه به طور عمیق و طولانی نفس بکشید .

ژلاتین گیاهی مصرف کنید

به این علت که رژیم غذایی ما سرشار از اسید آمینه ی متیونین است که در گوشت وجود دارد مقدار زیادی از اسید آمینه ی گلایسین را که در بافت استخوان و بافت همبندی وجود دارد از دست می دهیم ( اسید های آمینه در ساخت پروتئین ها شرکت می کنند ) . در تحقیقاتی که در رابطه با خواب و گیرنده ها صورت گرفته است مشاهده شده است که گلایسین اسید آمینه ای است که سبب آرامش می شود . بنابراین از ژلاتین گیاهی در مایعات گرم یا کلاژن تجزیه شده در مایعات سرد به اندازه ی ۱ تا ۲ قاشق سوپخوری استفاده کنید ( طعم غذا را تغییر نمی دهد ! ) .

در آب حمام خود از نمک فرنگی استفاده کنید

حمام کردن در انتهای یک روز پر استرس سبب توجه به خود و برطرف کردن استرس با استفاده از مواد معدنی می شود . نمک فرنگی اصل یا منیزیم سولفات به سهولت از طریق پوست جذب می شود و سبب بهبود سم زدایی و عملکرد سلول ها می گردد . این ماده به عنوان ماده معدنی آرامش بخش نام گذاری شده است . منیزیم سبب آرامش سیستم عصبی سمپاتیک ( که سبب بروز استرس می شود ) می گردد . پس ۲ پیمانه از این ماده را به آب وان حمام خود اضافه کرده و ۲۰ دقیقه در آن قرار بگیرید .

حمایت از ذهن و بدن خود در برابر بیماری ها شما را در موقعیتی قرار می دهد که می توانید بهتر درباره علائم و موقعیت ها فکر کنید پس تغییرات لازم انجام می شوند که می توانند ما را نجات دهند . با خود نجنگید ! زیرا بدن و ذهن شما نیز با شما خواهند جنگید . راه های بهتری هم وجود داردند .

راه های ذکر شده را امتحان کنید و نتیجه را برای ما بیان نمایید .

  منبع :
mind body green
  برچسب ها :  نظرات