کربوهیدرات-موجود-در-مواد-غذاییپایه ی یک رژیم غذایی سالم رعایت اعتدال می باشد . ما باید سوخت بدن خود را به طور کامل تامین کنیم تا بدن سالم و فعالی داشته باشیم . به تغذیه ی خود توجه کنید و مواد غذایی سالم مصرف کنید تا بتوانید از زندگی لذت ببرید . شما باید اعتدال را در سبک زندگی سالم خود برقرار کنید . کربوهیدرات ها موادی هستند که نقش مهمی را در حفظ سلامت بدن و تولید انرژی بر عهده دارند . حقیقتی که وجود دارد این است که تفاوت عمده ای بین کربوهیدرات های نشاسته ای و غیر نشاسته ای وجود دارد . هر دو آن ها برای بدن ضروری هستند ولی اینکه بدانیم کی و چه مقدار باید از آن ها استفاده کنیم به ما کمک می کند تا وزن ایده آل و بدنی سالم داشته باشیم . در ادامه نکاتی که به آن نیاز دارید را بیان خواهیم کرد .

کربوهیدرات های نشاسته ای انرژی را سریع برای بدن فراهم می کنند و باید در اوایل روز خورده شوند

این کربوهیدرات ها به شما اطمینان خواهند داد که برای برنامه ی پر مشغله ی خود آماده خواهید بود . این ها حاوی مقادیر بالایی از فیبر ها می باشند . کربوهیدرات های نشاسته ای سالم عبارتند از :

ماکارونی سبوس گندم

بلغور جو دو سر

سیب زمینی شیرین

نان سبوس گندم

برنج قهوه ای

کونیولا

ذرت

نخود فرنگی

کربوهیدرات های غیر نشاسته ای برای وعده های غذایی عصر و اوایل شب بسیار مناسب هستند

این کربوهیدرات ها مقادیر بالاتری از فیبر را شامل می شوند . با پایان یافتن روز باید میزان دریافت کربوهیدرات های نشاسته ای را کاهش دهید زیرا هنگام خواب به انرژی زیادی نیاز ندارید . کربوهیدرات های غیر نشاسته ای به شما احساس سیری خواهند داد . سالم ترین آن ها عبارتند از :

کلم بروکلی

کلم بروکسل

مخلوط سبزیجات ( کلم پیچ و اسفناج )

لوبیا سبز

بادام

– گل کلم

چغندر

کاهش مصرف نشاسته به هنگام شب تغییرات بزرگی را در بدن ایجاد خواهد کرد . مواردی که ذکر شد می تواند به شما در مصرف کربوهیدرات ها کمک کند زیرا این ماده برای بدن ضروری است . خوردن ۶ بشقاب ماکارونی به هنگام ناهار مناسب نیست . به یاد داشته باشید که مواد غذایی که برای ایجاد انرژی استفاده نشوند به صورت چربی ذخیره خواهند شد . پس با مصرف هر چیزی به طور متعادل از زندگی خود لذت ببرید .

نظر شما در رابطه با مصرف کربوهیدرات ها چیست ؟

  منبع :
mind body green
  برچسب ها :  نظرات