خطاهایمان

 

شاید فکر کنید دیگران شما را بدون داشتن هیچ اشتباه و عیبی دوست دارند،اما جالب است بدانید بعضی رفتارها که شما آن ها را اشتباه می دانید، در حقیقت شما را دوست داشتنی تر می کنند!

۱)خجالت کشیدن:

شاید همه ی ما در موقعیت هایی احساس خجالت کرده باشیم،و در این مواقع احساس ناخوشایندی به ما دست داده باشد اما جالب است بدانید از دید دیگران خجالت کشیدن شما همیشه هم منفی نیست.در نتیجه ی تحقیقی انجام شده در این خصوص افرادیکه در موقعیت هایی خاص خجالت می کشیدند توسط دیگران مقبول تر و قابل اعتمادتر بودند.

خجالت کشیدن می تواند نشانه ای باشد مبنی بر این که فرد برای روابطش ارزش قائل است و احساسات بیشتری را در روابطش با دیگران خرج می کند.

۲)بازگو کردن مسائل شخصی:

نیازی به گفتن نیست که گفتن همه ی مسائل شخصیمان به دیگران به ضرر ماست اما برای برقراری یک رابطه و صمیمی تر شدن گفتن بعضی از حساسات ومسائل زندگیمان میتواند بسیار موثر باشد.

وقتی دو غریبه شروع به صحبت کردن می کنند با پرسیدن سوالاتی که کمی شخصی تر هستند می توانند ارتباط موثرتری باهم برقرار کنند.

۳)دست و پا چلفتی بودن:

در سال ۲۰۱۳ وقتی جنیفر لورانس برای دریافت جایزه ی اسکار بهترین بازیگری به روی سن می رفت ناگهان به زمین خورد!! با خوردن زمین جنیفر دیگران بیشتر او را تشویق کردند و احساس صمیمیت بیشتری با او داشتند.

اگر برایتان پیش آمده است بدون این که بدانید دور دهانتان غذا باشد یا نوشیدنیتان روی لباستان ریخته باشد این ها هیج کدام نکاتی منفی نیستند و دیگران در این شرایط احساس صمیمیت بیشتری با شما خواهند داشت.مخصوصا زمانی که شما فردی با موقعیت اجتماعی بالا باشید دیگران کم تر مواظب رفتارها و حرکاتشان در مقابل شما خواهند بود و می توانید رابطه ی صمیمی تری با آنها داشته باشید.

۴)رک بودن:

رک بودن گاهی مشکل آفرین است اما بسیاری از مواقع هم باعث میشود دیگران به این دلیل که همیشه حقیقت را می گویید به شما اعتماد کنند!افرادی که احساسات خود را بیان می کنند و مدام در پی گفتن آنچه که دیگران دوست دارند بشنوند نیستند افراد مقبول تری هستند.

با این کار دیگران به ما اعتماد خواهند کرد که حرف هایمان با گوشه و کنایه نیست و منظورمان را همیشه متوجه خواهند شد.اما لازم است همیشه بدانیم که چه حرف هایی را کجا و کی می زنیم.

  منبع :
psychology today
  برچسب ها :  نظرات