سریعترین های جهان

Hennessey venom GT  .۱

Hennessy venom GT
کمپانی خودروسازی هنسی با استفاده از قطعات دیگر خودروسازان، سوپرخودروی Venom GT را تولید کرد. این خودروی دست ساز که از بدن Lotus Exige و موتور ۷ سیلندر Chevrolet Corvtte ZR1 بهره می‌برد و قدرتش را با استفاده از دو توربوشارژ افزایش می‌دهد، در ۱۴ فوریه ۲۰۱۴، گوی سبقت را از بوگاتی ویرون ربود و در صدر جدول قرار گرفت. حداکثر سرعت این خودرو ۴۳۴.۵ کیلومتر بر ساعت است.

 

 

Bugatti Veryon  .۲

Bugatti Veryon

بوگاتی ویرون در سال ۲۰۰۵ توانست تنها چند ماه بعد از موفقیت کمپانی کوئینگزگ با خودروی CCR، رکورد آن را بشکند ولی بعد از تلاش فراوان کمپانی سازنده اش در سال ۲۰۱۰ موفق شد تا این خودرو را در لیست پرسرعت ترین خودروها به ثبت برساند. پیشرانه خودرو ۱۶ سیلندر بوگاتی (W) شکل بوده به حجم ۸ لیتر که در قسمت میانی نصب شده است و می تواند ۱۰۰۱ اسب بخار نیرو تولید نماید حداکثر سرعت این خودرو ۴۳۱.۳ کیلوتر بر ساعت است.

 

 

Koenigsegg Agera R  .۳

Koenigsegg Agera R

کوئینگزِگ Agera R به پیشرانه هشت سیلندر خورجینی پنج لیتری با دو توربوشارژر تجهیز شده است که با استفاده از سوخت اتانول E85 میتواند ۱۱۱۵ اسب بخار را در ۶۹۰۰ دور در دقیقه تولید کند. حداکثر سرعت این خودروی سوئدی ۴۱۸.۴ کیلومتر بر ساعت است.

 

 

SSC Ultimate Aero  .۴

SSC Ultimate Aero

Ultimate Aero که در ابتدا با نام Shelby SuperCars شناخته می شد و تا مدتی بالاترین رکورد سرعت را داشت، در کمپانی SSC آمریکای شمالی تولید شد. این خودرو در سال ۲۰۰۷ به موتور هشت سیلندر به سوپرشارژر شورلت تجهیز شد.حداکثر سرعت این ماشین ۴۱۳.۶ کیلومتر بر ساعت است.

 

 

GT9-R  .۵

GT9-R

خودروی GT9-R در کمپانی تیونینگ ۹ff پورشه آلمان تولید شد. GT9-R مجهز به موتور تخت شش سیلندر ۴ لیتری که نیروی ۱۱۲۰ اسب بخار تولید میکند و حداکثر سرعت آن ۴۱۳.۶ کیلومتر بر ساعت است.

قدرتمندترین های جهان

Cadillac CTS-V .1

Cadillac CTS-V

کادیلاک در رسته لوکس ترین خودروهایی است که جنرال موتورز تولید می کند. جنرال این بار نمونه تقویت شده CTS خود را معرفی کرد که قدرت پیشرانه آن ۶۴۰ اسب بخار است.گشتاور پیشرانه‌ی مورد استفاده در  کادیلاک CTS-V برابر ۴۶۴ نیوتن‌متر است. شتاب و توان این خودرو به صورتی است که قادر است در مدت ۳.۷ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

 

 

Ford GT .2

Ford GT

این خودرو پیشرانه‌ی V6 توئین توربو بکار برده شده که با دو پدال، رانندگان را یاری می کند. قدرت این خودرو ۶۰۰ اسب بخار است که می توان گفت از نمونه ی قبلی مورد معرفی ما، ۱۰۰ اسب بخار قوی تر است.

 

 

Acura NSX .3

Acura NSX

نسل جدید NSX از یک پیشرانه‌ی شش سیلندر توئین توربو با چینش موتور‌ها بصورت V شکل بهره می‌برد. قدرت این پیشرانه ۵۵۰ اسب بخار است که می‌توان با استفاده از یک جعبه دنده‌ی ۹ سرعته‌ی دو کلاچه آن را در اختیار گرفت.

 

 

Infiniti Q60 .4

Infiniti Q60

اینفینیتی Q60 که از زبان طراحی کنونی اینفینیتی بهره می‌برد به‌عنوان یک کوپه‌ی اسپورت ۲+۲ در برابر رقبای خود قرار گرفته است که نمونه‌ی استاندراد اینفینیتی Q60 قدرتی ۴۰۰ اسب بخاری دارد.

 

Volkswagen GTE .5

Volkswagen GTE

بخش قدرت این خودرو، یک موتور شش سیلندر ۳.۰ لیتری توربوی بنزینی با نیروی ۲۹۵ اسب بخار می‌باشد که در ترکیب با دو موتور الکتریکی که یکی درون گیربکس و دیگری روی محور عقب قرار گرفته، جمعاً به قدرت ۳۷۴ اسب بخار می‌رسد.

 

 

Alfa Romeo 4C Spider .6

Alfa Romeo 4C Spider

جنس فیبرکربنی این خودرو موجب شده که بتوان وزن آن را کم کرد. نکته جالب این است که این خودرو قادر است در طول مدت زمان ۴.۱ ثانیه سرعتش را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. این ایتالیایی چابک به یک پیشرانه ۱.۷۵ لیتری توربوشارژ مجهز شده که می تواند ۲۳۷ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتن متر را به گیربکس دو کلاچه آن منتقل کند.

 

 

Santacrus .7

Santacrus

روی این خودروی کره ای زیبا یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری نصب شده که البته توربودیزل است و می تواند حداکثر ۱۹۰ اسب بخار و ۴۰۶ نیوتن متر نیرو را تولید کند. مصرف سوخت این خودرو نیز در هر صد کیلومتر ترکیبی ۷.۸ لیتر است.

 

 

 

 

 

 

  برچسب ها :  نظرات