اثر-خشم-بر-بیماری-قلبی

هرکسی ممکن است در طول روز خشمگین شود.این یک احساس عادی است و ممکن است شما دلیل قانع کننده ای برای عصبانیت خود داشته باشید.

روش هایی که شما به کار می برید برای مهار خشم خود روی قلب شما اثرهای متفاوتی می گذارند.اگر شما یک عکس العمل تند داشته باشید بیشتر محتمل یک حمله قلبی هستید.این موضوع مهمی است که آیا خشم شدید شما را آتشین می کند یا سعی می کنید با صحبت کردن تند و تیز آن را پایان دهید.اگر شما بتوانید با روش مناسبی به اطرافیان تان بگویید که عصبانی هستید ، راه خوبی است.موضوع اصلی مراتب بالای خشم است نه عصبانیت عادی.

چگونه خشم روی قلب اثر می گذارد؟

احساساتی مثل عصبانیت و خصومت پاسخ ستیز و گریز را در بدن شما بالا می برد.با این اتفاق ، هورمون های استرس شامل آدرنالین و کورتیزول،ضربان قلب و تنفس شما را تندتر می کند.انرژی بدن شما افزایش می یابد، رگ های خونی تنگ می شوند و باعث افزایش فشار خون می شود.حال شما آماده اید تا برای زنده ماندن تلاش کنید یا با دشمن بجنگید!اگر این مکانیسم ها زیاد اتفاق بیفتند باعث ساییدگی و بعضا پارگی عروق شما می شوند.

طبق گزارش جدیدی محققان گفته اند: مردم سالم که اغلب عصبانی هستند ۱۹% نسبت به مردم آرام در ابتلا به بیماری های قلبی محتمل تر هستند.در میان افراد با بیماری های قلبی هم آنهایی که اغلب احساس عصبانیت یا خشم دارند ، شانس بهبودی کمتری دارند .پس اگر زیاد عصبانی می شوید وقت آن رسیده که راهی برای مهار آن پیدا کنید.

۴ نکته ای که باید هنگام عصبانیت به یادآورید:

دفعه ی بعد که احساس خشم به شما دست داد و بالا رفتن ضربان قلب خود را احساس کردید این ۴ نکته را به یاد آورید:

۱.”من نمیتوانم همه چیز را با مقصر دانستن دیگران حل کنم حتی اگر آن ها مسیول اصلی آن مشکل باشند.پس من از زاویه ی دیگری نگاه و تلاش خواهم کرد.”

۲.آیا این مسیله ۵ سال دیگر هم همین قدر مهم است؟(۵ساعت دیگر چطور؟۵ دقیقه دیگر چطور؟)

۳.اگر فردا هم سر این مسیله عصبانی بودم ،آن موقع با آن کنار می آیم اما برای الان تنها به آرامشم فکر می کنم.

۴.عصبانی عمل کردن نشان دهنده ی مراقبت از کارها نیست.و حتما به این معنا نمی باشد که کارها درست و به موقع انجام می شوند.

دکتر هولی اندرسون ،متخصص قلب در نیویورک می گوید:این واقعا مهم است که پزشکان به مراقبت از همه ی ابعاد فرد فکر کنند که شامل احساسات گوناگون و زندگی آن ها می شود چون این ها مسایل مهمی در سلامت فرد هستند.

  منبع :
webmd
  برچسب ها :  نظرات