استفاده-از-یخاستفاده از یخ یکی از روش های پر طرفداری است که برای زیبایی پوست انجام می شود و به دلیل فواید زیادی که این کار دارد متخصصان زیبایی مدت هاست که آن را برای بهبود وضعیت پوست پیشنهاد می دهند . یکی از دلایل زیبایی پوست زنان کره ای نیز استفاده از یخ می باشد . متخصصان زیبایی بیان داشته اند که : استفاده از یخ می تواند فواید زیر را ایجاد کند :

شاداب کردن صورت

مبارزه با آکنه و لکه

بهبود گردش خون و ایجاد پوستی سالم

جلوگیری از تشکیل چین و چروک

اگر به هنگام صبح یا عصر این کار را انجام دهید نتایج زیر را به دنبال خواهد داشت :

پوست نرم و صاف

استفاده از یخ سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین می تواند منافذ بزرگ موجود در پوست را از طریق خالی کردن چربی و ذرات موجود در آن ها ، کوچک کند . استفاده از یخ پوست را نرم و محکم می کند .

کوچک کردن منافذ پوستی

استفاده از یخ ارزان ترین روشی است که پوست را سفت کرده و آن را برای آرایش مناسب می سازد زیرا سبب کاهش اندازه ی منافذ پوست شده و آن را نرم و محکم می کند .

بهبود گردش خون

استفاده از یخ سبب بهبود گردش خون می شود زیرا رگ های خونی را تنگ کرده در نتیجه خون کمتری به سطح پوست می رسد . این اثر به هنگام التهاب و ورم بسیار مهم است زیرا خون به آن سمت می رود و زود تر بهبود می یابد .

موثر برای چشم های پف کرده

استفاده از یخ سبب کاهش ورم شده و می تواند پف زیر چشم های شما را از بین ببرد .

از بین بردن چین و چروک

این کار سبب کاهش سرعت ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود .

کنترل لکه ها

استفاده از یخ التهاب و قرمزی را از بین می برد و از جوش زدن جلوگیری می کند . همچنین می تواند سوزش را از بین ببرد . این ها سبب کاهش اندازه و تعداد لکه ها می شود . قطعه ی یخ را چند ثانیه بر روی جوش صورت نگه دارید تا بی حس شود . این کار را هر شب انجام دهید تا لکه ایجاد نشود .

انجام این کار مهارت خاصی نمی خواهد آن را صبح ها یا عصر ها طبق دستور زیر انجام دهید :

۱. صورت خود را به طور کامل تمیز کنید .

۲. یک یا دو قطعه از یخ را درون گاز پانسمان یا یک پارچه ی نرم قرار دهید .

۳. هنگامی که یخ شروع به ذوب کردن کرد آن را روی صورت خود بگذارید .

۴. آن را در قسمت های مختلف صورت خود به مدت ۱ تا ۲ دقیقه نگه دارید .

۵. یخ را به صورت مدور حرکت دهید . از سمت چانه و آرواره به طرف بالا بروید و سپس اطراف گونه ها و بینی و بعد پیشانی . برای گذاشتن یخ در زیر چشم خود با دقت عمل کنید .

۶. کار خود را با مصرف مرطوب کننده به پایان برسانید .

استفاده از یخ معمولا بدون پوشش انجام می گیرد . اگر می خواهید اینگونه پیش بروید از دستکش استفاده کنید . اگر نمی توانید یخ را مستقیما به صورت خود بزنید نگران نباشید زیرا با پوشش هم همان نتیجه را خواهید گرفت . به هنگام استفاده از یخ بدون پوشش ، آن را بلافاصله پس از خارج کردن از فریزر روی صورت خود نگذارید زیرا می تواند سبب از بین رفتن مویرگ های زیر پوستی شود . هرگاه که احساس خوبی نداشتید یخ را کنار بگذارید زیرا نباید بیش از ۱۵ دقیقه آن را روی صورت خود نگه دارید . برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید به آبی که برای یخ زدن در فریزر می گذارید می توانید مواد زیر را اضافه کنید : لیمو ، گلاب ، چای سبز ، خیار و چای بابونه .

روش ذکر شده را انجام دهید و تاثیرات ان را برای ما بیان کنید .

  منبع :
steven aitchison
  برچسب ها :  نظرات