گوگل و فورد کمپانی جدیدی در ساخت خودرو های خودران تاسیس می کنند

در گذشته اخباری در مورد راه اندازی شرکت جدیدی توسط گوگل برای توسعه ی خودرو های خودران منتشر شده بود امروز بخش اتومبیل یاهو اخباری منتشر کرده است که نشان می دهد گوگل و فورد در حال  تاسیس کمپانی جدیدی برای این منظور هستند  هفته ی گذشته کمپانی گوگل اعلام کرد از این پس خودروهای هوشمند خود را به بخش مستقل در آلفابت انتقال می دهد

و حالا با خبر جدید بنظر می رسد این کمپانی در اشتراک با فورد تاسیس خواهد شد . این مهم اهداف هر دو  کمپانی را پیش برده و باعث می شود این دو کمپانی در زمینه ی تولید خودرو های خود را به یکدیگر کمک شایانی کنند از آنجایی که گوگل تجربه ای در تولید انبوه خودرو ندارد می تواند از تجربیات ارزشمند فورد در این زمینه استفاده کرده و در عین حال کمپانی خودرو سازی فورد هم از تحقیقات گسترده ی گوگل در مورد هوش مصوعی و خودرو های خودران بهرمند خواهد شد با توجه به تلاش های فراوان گوگل در این زمینه بنظر می رسد این همکاری سرعت این دو کمپانی را در توسعه ی خودر ها به شدت افزایش دهد گوگل تا به حال چندین خودروی خودران را در خیابان های کالیفرنیا و تگزاس آزمایش کرده و آماده ی ساخت خودروی خود در این زمینه است . سایت Verge برای بررسی صحت این خبر با یکی از سخنگو های شرکت فورد صحبت کرده است که آنها اعلام کردند به دلایل رقابتی آشکار موجود در بازار خودروهای خودران درمورد حدس و گمان ها نظری ندارند و مذاکرات خود را به طور عمومی اعلام نخواهند کرد در عین حال یکی از سخنگو های گوگل هم در ایمیلی اعلام کرده است گوگل نیز همچون فورد  در خصوص شایعه ها اظهار نظر نخواهد کرد .

به نظر می رسد برای بررسی صحت این شایعه تا تاریخ ۵ ژانویه ی ۲۰۱۶ و کنفرانس خبری فورد در نمایشگاه  CES باید منتظر بمانیم تا اخبار جدیدی را در این مورد بدست بیاوریم .

نظر شما درمورد همکاری دو غول بزرگ تکنولوژی و خودرو سازی جهان چیست آیا این را بنفع توسعه ی خودرو های جدید میدانید یا خیر . نظر خود را با ما درمیان بگذارید.

  منبع :
  برچسب ها :  نظرات