هفت دلیل برای برتری تبلت نسبت به لب تاب

اگر در نظر دارید تا یک تبلت بخرید قبل از خرید یک تبلت باید توانایی های تولید محتوا و راحتی آن را با یک لب تاب مقایسه کنید و بین خرید یک لب تاب و تبلت تصمیم بگیرید در عین حال بعید است که تبلت مورد نظر شما جایگزین اسمارت فون شما باشد. و به احتمال زیاد می خواهید آن را جایگزین لب تاب کنید.

امروزه اکثر افرادی که لب تاب ها را به تبلت ترجیح می دهند اولا وجود نرم افزار آفیس و توان تولید محتوای بیشتر و دوم این موضوع که لب تاب ها توان پردازشی بالاتری دارند اما تبلت های جدید علاوه بر توان پردازشی بالا در تولید محتوا نیز پیشرفت بسیار زیادی کردند و می توانیم ادعا کنیم در حال حاضر توان رقابت در این دو زمینه را با لب تاب ها دارند.

اما دلایل بسیاری دیگری نیز یک تبلت را به لب تاب برتری می دهد با همراه باشید تا بیشتر بدانید

 

شماره ۱ وزن کمتر 

من سال های زیادی را را صرف حمل کردن لب تاب ۶ پوندی خود کردم و حتی اندار اولترابوک ها نیز وزنی حدود ۳و نیم پوند یا بیشتر دارند در عین حال اکثر تبلت ها وزنی کمتر از ۱.۵ پوند داشته و حتی وزن تبلت های ۷ اینچی از ۱ پوند هم کمتر است هنگامی که یک تبلت می خرید می توانید آن را همه جا با خود داشته باشید با آن کتاب بخوانید و فیلم ببینید.

تبلت

شماره ۲ : سوختنی در کار نیست

شمار را نمیدانم اما من همیشه نگران گرمای ایجاد شده توسط لب تاب خود هستم پردازنده موجود در لب تاب ها شانس سوختن آن ها را بالا برده و به دلیل ولتاژ بالا گرمای زیادی تولید می کند اما تبلت ها به دلیل استایل متفاوت پردازنده و نیاز به ولتاژ کمتر گرمای کمتری تولید کرده و حتی نیاز به فن نیز ندارند پردازنده ای خنک تر و ساکت تر در این زمینه نیز تبلت ها برتری دارند.

شماره ۳ عمر باتری طولانی

اگر لب تاب خود را برای مدت زمانی طولانیبا خود به جایی ببرید حتما نیاز به شارژ کردن آن خواهید داشت در عین حال با یک تبلت می توانید تا ۱۰ ساعت وب گردی کنید و نیازی به شارژ کردن ندارید و با یک تبلت زمان بیشتری در اختیار دارید تا فیلم ببینید و موسیقی گوش کنید و کتاب بخوانید.

تبلت

شماره ۴ همیشه آنلاین

در صورت نداشتن وای فای قابل حمل موبایل لب تاب شما همیشه نیاز به یک وای  فای عمومی دارد تا بتوانید به اینترنت متصل شوید حتی در صورت وجود وای فای نگرانی هایی برای امنیت نسبت به اتصال یک شبکه عمومی وجود دارد که همچین مشکلاتی را با یک تبلت دارای سیم کارت نخواهید داشت این تبلت ها با داشتن شبکه های بسیار پر سرعت ۴ جی میتواند به صورت امن شما را به اینترنت متصل کرده و با آن ها به وب گردی بپردازید.

 

شماره ۵  نرم افزار ؛ نرم افزار  و باز هم نرم افزار

هم اکنون بیش از ۵۰۰ هزار نرم افزار برای تبلت ها وجود دارد فرقی نمی کند که موضوع مورد علاقه شما ورزش یا سلامت یا سفر یا آموزش باشددر هر حال با هزاران نرم افزار رو به رو هستید که می توانید از آن ها به راحتی استفاده کنید.

بسیاری از مجلات و روزنامه های معتبر نیز مطالب خود را با تبلت ها سازگار کرده و این دستگاه ها را به بهترین وسیله برای خواندن روزنامه یا مجله خود تبدیل کردند که این می تواند برتری مخصوصی به تبلت ها نسبت به لب تاب ایجاد کند.

تبلت

شماره ۶ کاربری ساده (حتی یک کودک نیز میتواند از آن استفاده کند)

 

سایز های کوچک و رنگ های درخشان و نترل ساده تبلت ها را بهترین وسیله آموزش و سرگرمی برای کودکان تبدیل کرده است تبلت ها با داشتن بازی مختلف بسیار سرگرم کننده اند و همانطور که از قبل اشاره کردیم با داشتن بیش از هزارن بازی طراحی ایده آلی برای کودکان شما دارند.

شماره ۷ پردازش ابری

خوشبختانه با وجود پردازش ابری و سیستم های ذخیره ابری یکی از بزرگ ترین مشکلات تبلت ها نیز به دست فراموشی سپرده شده با توجه به این که اکثر تبلت ها نهایتا فضای ذخیره سازی حدود ۶۴ گیگا بایت دارند اما با اضافه شدن پردازش ابری میتوانید به فضای ذخیره سازی نا محدودی دسترسی یابید این به این معناست که نه تنها نیاز به استفاده از هارد های اکسترنال ندارید در عین حال از امنیت بیتشری نیز برخوردارید.

 

  منبع :
theonlinemom
  برچسب ها :  نظرات