نانوالماسها-در-تشخیص-سرطانها

مطالعات جدید نشان می دهند که جواهرهای گرانبها همراهی ارزشمند برای مردان و زنان به شمار می آیند!آنها می توانند به تشخیص سرطان ها در مراحل اولیه کمک کنند.

در تحقیقی جدید چگونگی استفاده از الماس های مصنوعی درسایز نانو که nanodiamonds(نانوالماس) نامیده میشوند در نشان دادن وجود مراحل اولیه سرطان ها در تصویربرداری رزونانس مغناطیسی(MRI) توضیح داده شد.

داشتن قطری حدود ۴-۵ نانومتر،غیر سمی بودن،غیر واکنش زا و توانایی حمل با طیف گسترده ای از داروها ، نانو الماس ها را به گزینه ای مناسب برای دارودرمانی ای هدفمند تبدیل کرده است.

نانو الماس های بیش از حد قطبی شده (هایپرپلاریزه) در MRI ها نشانگر سرطان اند.

دانشمندان نانو الماس ها را در پروسه ای به نام  hyperpolarization قرار دادند که اتم های الماس برای تولید یک سیگنال که می تواند توسط اسکنرهای MRI برداشت شود، هم راستا می شوند.

ایوا رج،نویسنده ی این مقاله، از دانشگاه سیدنی ، توضیح داد که با متصل کردن الماس های هایپرپلاریزه به مولکول هایی که نشانگر سرطان هستند ،آنها می توانند مسیر حرکت مولکول ها را در بدن نشان دهند.

دکتر رج می افزاید:این یک مثال فوق العاده از استفاده از فیزیک کوانتوم در حل مسایل و مشکلات دنیای واقعی است.مثلا در این مورد ، به ما کمک می کند تا قبل از تبدیل سرطان به یک مشکل تهدیدکننده ی حیاتی آن را تشخیص داده و درمان کنیم.همچنین محققان خاطر نشان کردند با اینکه الماس از سنگهای گران قیمت است ولی انواع مصنوعی آن ارزان و قابل دسترسی است و جای نگرانی ندارد.

در حال حاضر محققان در حال برنامه ریزی و انجام تست هایی برای بررسی تاثیر نانوالماس های هایپرپلاریزه بر تشخیص سرطان در حیوانات هستند.

  منبع :
medicalnewstoday
  برچسب ها :  نظرات