۴نکته برای حفظ تمرکز با عنوان یک کار آفرین

مطلبی که در زیر می آید یکی از مطالب نوشته شده توسط امی اندرسون (Amy Anderson) از تحلیل گران برجسته ی کار آفرینی است . با هم آن را می خوانیم .

در سال ۲۰۰۴ من یک شغل فوق العاده را ترک کردم تا به دنبال رویاهای کارآفرینیم بروم . من یک کتاب خریدم ، یک سایت ساختم و لیستی از کار هایی که به عنوان یک کارآفرین باید انجام دهم نوشتم . بعد از ۳ سال تلاش من در موقعیت بدی قرار گرفته بودم و نزدیک به شکست بودم.

همه ی کار ها را خودم انجام می دادم و هیچکدام بدرستی انجام نمی شد و می دانستم هرچقدر مشتری بیشتری داشته باشم پول بیشتری را کسب می کنم اما من فقط می توانستم تا حدی که از پسش بر بیایم مشتری جذب کنم در حقیقت من با محدودیت های خودم محدود شده بودم.

کارآفرینی

البته موقعیت های زیادی ایجاد شد تا فردی را به استخدام در بیاورم و حقوقی به او پرداخت کنم اما همیشه به خود می گفتم من نمی توانم این پول را خرج کنم یا زمان کافی برای آموزش به فرد دیگر را ندارم . و اگر بخواهم صادق باشم اعتقاد داشتم هیچ کس به خوبی خودم نمی تواند قرار داد ها را به سر انجام برساند (این یکی از نکاتیست که اکنون فهمیدم ناشی از تصور غلط من و خود بزرگ بینی است اما متاسفانه چیزی بسیار رایج است) واقعیت این بود که من میدانستم چطور مشتری ها را پیدا و جذب کنم اما نمی دانستم که چگونه یک تجارت موفق داشته باشم . در ادامه من کمی از کار در شرکتم دست کشیدم و یک کار تمام وقت در مجله ی موفقیت پیدا کردم البته به صورت نیمه وقت هم به تجارت در شرکتم می پرداختم در این مجله با موفق ترین کارآفرینان مواجه شدم و درس های بسیاری از آنها آموختم یکی از مهم ترین نکاتی که در آنجا دریافتم مقیاس پذیری بود اکنون من دریافته بودم که در یک تجارت موفق مقیاس پذیری مهم ترین چیز است .

مقیاس پذیری به این معنا که مدل تجاری شما باید با منابع شما هم خوانی داشته باشد .

 

در حقیقت کار بیش از حد برای یک تجارت تنها باعث خستگی شده و از رشد یک شرکت جلوگیری می کند.اگر شما هم با من هم عقیده اید و احساس خستگی ناشی از کار بیش از حد دارید به نکته ی زیر توجه کنید

هنوز هم برای یک برنامه ی موفق دیر نیست

 

۴نکته ای که در زیر آمده است نشان می دهد که چگونه شمامی تواندی مقیاس پذیری را در تجارت خود استفاده کنید

  1. تعداد ساعتی که در شرکت خود سپری می کنید یادداشت کنید .و سپس تعداد ساعتی که در خارج از شرکت در حوزه های مربوط به تجارتتان صرف می کنید به صورت هفتگی یادداشت کنید و آنها را با هم جمع بزنید.
  2. از خود بپرسید چه مقدار کار بیشتر می توانم انجام دهم . با خود صادق باشید و بررسی کنید که چه میزان به ساعات کاری خود می توانید اضافه کنید . صرف کردن وقت نهار وساعات خواب برای شرکت ایده ی خوبی نیست و از آن پرهیز کنید .
  3. تجارت خود را آنالیز کنید.آیا شما از طریق وب سایت شرکت مشتریان را جذب می کنید یا شبکه های اجتماعی .تعداد و سرعت رشد جذب مشتریان در شرکت شما چقدر است
  4. توان خود را برای ادامه ی کار در شرکت ارزیابی کنید . محاسبه کنید با چه میزان اضافه کاری و در طول چه زمانی شما دچار خستگی شده و از کار اجتناب خواهید کرد.

این ها نکاتی بودند که می توانند شما را در مقیاس پذیر کردن کار خود کمک کنند اما در نهایت به دل خود گوش دهید و تجارتی را که می خواهید ایجاد کنید.

برنامه ی خود را بسازید و بدنبال موفقیت پیش روید . البته از این نکات هم استفاده کنید.

به نظر شما مقیاس پذیری نکته ی مهم در کارآفرینی است ؟ نظر خود را با ما درمیان بگذارید.

  منبع :
success
  برچسب ها :  نظرات