یوها آلاکارهو، مدیر بخش فناوری عکاسی مایکروسافت با انتشار تصاویر گرفته شده توسط دوربین گوشی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال، به بیان ویژگی های این دوربین پرداخته است و به گفته ی خود او شاهد جادوی عکاسی خواهیم بود. گرچه ممکن است که این نظر بی طرفانه نباشد.

لومیا-950

در ابتدا به بیان برخی ویژگی های کلی در دوربین این دو گوشی می پردازیم که می توان به نکات زیر اشاره کرد:

نوع دوربین PureView با حسگر ۲۰ مگاپیکسلی پیشرفته‌ی BSI است، دیافراگم F/1.9، فلش سه‌گانه ال‌ای‌دی، نسل پنجم لرزشگیر اپتیکال، ایزو ۱۲۸۰۰، ضبط ویدئو ۴K و دوربین ثانویه ۵ مگاپیکسلی با میدان دید وسیع می باشد.

آلارکاهو این ادعا را دارد که با استفاده از این دوربین به ندرت تکنولوژی HDR به کمک شما خواهد آمد! چرا که گستره ی داینامیک این دوربین ها بسیار بالا و در حد دوربین های SLR است.

لومیا-950

سپس آلارکاهو به بیان ویژگی های این دوربین در حالت نور کم پرداخت و بیان کرد که لرزشگیر اپتیکال و دیافراگم f/1.9 تاثیر به سزایی در بالا رفتن کیفیت تصاویر گرفته شده توسط این دوربین دارد. سپس به مقایسه دو عکس که یکی با گوشی لومیا و دیگری با گوشی کمپانی رقیب گرفته شده است پرداخت و بیان داشت که کیفیت و واقعی بودن عکس گرفته شده توسط لومیا بیشتر است.

او در ادامه دوربین لومیاها را با توجه به ویژگی جدید Rich Capture یک دوربین باهوش خواند! در این حالت دوربین از دو زمان اکسپوژر متفاوت در یک عکس به طور همزمان استفاده می‌کند. فناوری exposure time کوتاه برای اشیا یا افراد در حال حرکت و exposure time طولانی برای سوژه‌های ثابت. این فناوری به شما این امکان را می دهد که میزان روشنایی تصاویر گرفته شده را حتی پس از ثبت تغییر دهید، حتی اگر این تصاویر با فلش گرفته شده باشند.

لومیا-950

این حالت واقعا شگفت‌انگیز است. برای این کار دوربین دو تصویر یکی با فلش و دیگری بدون فلش می‌گیرد.

کیفیت تصاویر ثبت شده نیز بسیار گویا است و به نظر می‌رسد بار دیگر شاهد کیفیتی عالی در تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌ لومیاهای جدید خواهیم بود.

–برای دیدن عکس ها در اندازه ی واقعی می توانید بر روی آن ها کلیک نمایید–

  منبع :
blogs.windows
  برچسب ها :  نظرات