Beauty-Baking-Soda

باید بدانید جوش‌شیرین تنها برای پخت و پز استفاده نمی‌شود.

جوش‌شیرین مدت زیادیست که در آشپزخانه ها یافت می شود، اما یک ماده ی مهم در ایجاد زیبایی هم می‌باشد‌.

این محصول ارزان قیمت برای درمان بسیاری از مشکلات پوست و مو مورد استفاده است‌. این هم برخی از مصارف آن‌:

جلوگیری از ایجاد لکه و بوی بد ناشی از عرق

کمی جوش‌شیرین را با آب مخلوط کنید تا به صورت یک خمیر مرطوب در‌بیاید‌،‌سپس این دئودورانت کاملا طبیعی را به زیر‌بغل خود بزنید‌.

تمیز کردن مو

هر چند وقت یکبار‌، موهای سر نیاز به فراغت از تجمع محصولات بهداشتی دارند‌. برای این کار کمی جوش‌شیرین به شامپوی خود اضافه کنید و مثل همیشه از آن استفاده کنید‌. این کار به محصولات شما فرصت می‌دهد تا بتوانند آن گونه که باید و مثل روز اول کار کنند.

سفید کردن دندان

دکتر جسیکا امرلی‌، صاحب مطب دندانپزشکی Sugar Fix در شیکاگو می‌گوید‌:‌‌ “برای ساختن محلول سفید‌کننده دندان‌، یک قاشق غذا‌خوری جوش‌شیرین را با ۵ قطره هیدروژن پراکساید در ظرف کوچکی بریزید تا به شکل خمیری غلیظ در بیاید‌. در صورت لزوم چند قطره آب اضافه کنید.” مخلوط را به طور مساوی با مسواک به همه دندانهایتان بزنید و بعد از ۵ دقیقه آن را با خمیردندان معمولی و آب بشویید‌. برای گرفتن نتیجه بهتر‌، این کار را هفته‌ای یکبار انجام دهید‌. امرلی می گوید‌:‌” اگر از نتیجه حاصله ناراضی بودید‌، مخلوط را ۱۰ دقیقه روی دندانهایتان نگه‌دارید. اما بیش از این مقدار نه‌، زیرا بیش از حد ماندن آن باعث حساس شدن دندان ها می شود.”‌

کوتیکل ناخنتان را احیا کنید‌!

آیا این مدت از ژل‌های مانیکور بسیاری استفاده کرده‌اید‌؟ با مخلوط کردن آب گرم و جوش‌شیرین خمیری درست کنید تا با مالیدن آن به محل رویش ناخن خود‌، باعث نرم‌شدن پوست آن شوید‌. اگر خمیر زیاد آمد‌، می‌توانید آن را به سایر قسمت های دستتان نیز بزنید‌.

  منبع :
womens health mag
  برچسب ها :  نظرات