یکی از مهم ترین وظایف شما در دوران حساس بارداری استراحت و تقویت خودتان است اما این دلیل نمی شود که در کل بی خیال ظاهر مرتب خود شوید !

موها

پاسکال کسلی، مدیر خلاق سالن YL&TI و مشاور زیبایی برنامه‌های تلویزیونی از جمله “مدرن فامیلی” می‌گوید: “من به شخصه ترجیح می‌دهم، زمانی که خانم‌ها باردار هستند از رنگ‌کردن موها پرهیز کنند، چون این تنها راه صد درصد امن برای آنهاست. قطعا تمامی پاک‌کننده‌های رنگ و مواد دکلره که بر روی تار موی شما استفاده می‌شود حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی می‌باشد، که جذب پوست سر شما می‌شود، و سپس وارد خون می‌گردند. و دلیل دوم، به دلیل تغییرات هورمونی زیادی که موها در این دوران پشت سر می‌گذارند، در برابر رنگ‌پذیری بسیار مقاوم می‌شوند و در دفعات بعدی آرایشگر شما مجبور می‌شود از مواد شیمیایی قویتری برای رنگ کردن موهای شما استفاده نماید.

به اعتقاده کسلی، در دو دوره از بارداری شما باید بسیار مراقب باشید، یکی سه ماه اول بارداری و دیگری سه ماه پس از تولد نوزاد، به‌خصوص اگر قرار است نوزاد از شیر مادر تغذیه نماید. البته منظورمان این نیست که در طول ماه‌های بعدی، اصلا مراقب نباشید. برخی از توصیه‌های کسلی برای حفظ سلامت مادر و نوزاد و داشتن زیبایی افسانه‌ای:

  • رنگ‌های بدون آمونیاک را انتخاب کنید. با آرایشگر خود صحبت کنید ویا اگر می‌خواهید موهای خود را در خانه رنگ کنید، مارک‌هایی که برچسب بدون آمونیاک دارند را استفاده کنید
  • رنگ موی خود را رقیق کنید.

پوست

هیچ راه پیش گیری برای تغییرات پوست در (۹)ماهه بارداری وجود ندارد، اما می توان با این تغییرات کنار آمد.مثلا از مرطوب کننده های مناسب استفاده کرد .به یاد داشته باشید دراین دوران از میکرودرم ابریژن و لایه بردارها استفاده نکنید،زیرا پوست شما بسیار حساس است.هنگام ماساژ صورت متخصص زیبایی را از حساسیت های خود به مواد ماساژ آگاه کنید و پس از (۳) ماهه اول حتما زیر سرتان یک بالش بگذارید ،زیرا اگر تمام بدنتان یک سطح باشد گردش خون آهسته شده و باعث سرگیجه می شود.

با نوشیدن مقدار زیادی آب و استفاده از کرم مرطوب‌کننده، از پوست خود مراقبت کنید. لی می‌گوید: “این روش یکی از مهمترین راه‌های حفظ حالت ارتجاعی پوست می‌باشد و از خارش و ترک‌خوردگی پوست جلوگیری می‌کند.” موم نرم‌شده عسل برای شکم کاربردی عالی دارد و روغن نارگیل خام مرطوب‌کننده‌ای موثر و کاملا سالم است. اگر کودک شما قرار است از شیر مادر تغذیه کند، شدیدا درمورد محصولاتی که روی سینه استفاده می‌شود، دقت نمایید.

ناخن

به طور کلی در دوران بارداری رسیدگی به ناخن ها کاملا بی خطر است؛البته مادامی که لاک فقط روی ناخن ها قرار گیرد و جذب پوست نشود.همچنیناز لاک و لاک‌پاک‌کن‌های بدون استون استفاده کنید.