با توجه به یک مطالعه جدید افرادی که تحت جراحی زیبایی شکم قرار می گیرند معمولا بیشتر در معرض عوارض و مشکلات پس از آن قرار می گیرند جراحی شکم یا همان اپدومینوپلاستی (abdominoplasty) شامل برداشتن پوست و بافت اضافی شکم می باشد تا یک نمای شکمی صاف و محکم تری ایجاد شود در یک مطالعه محققان حدود ۲۵۰۰ نفر را که تحت این عمل بودند بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ بررسی کردند.

 

و تحقیقات نشان داد ۴ درصد از آن ها عوارض مضمن بعد از جراحی داشتند که از درصد میانگین دیگر جراحی های پلاستیک بالاتر است  به گفته دکتر جولیان جراحی شکم هم مثل هر جراحی دیگری دارای ریسک عوارض خطرناک است و بیماران باید از این امر آگاه باشند عوارض مشاهده شده در این بیماران شامل عفونت ها و تشکیل لخته های خونی مشکلات در شش ها و ریختن خون به خارج از رگ هاست.

 

این عوارض می تواند بر نتیجه کلی عمل و سلامت عمومی بیمار بسیار تاثیر گذار باشد از این رو بیمار باید با متخصصین خبره در این زمینه مشورت بگیرد هنگامی که جراحی شکمی همراه جراجی های دگیر پلاستیکی روی بیمار انجام شود ریسک عوارض و خطرات آن بالا تر می رود به خصوص اینکه جراحی با لیپوساکشن همراه باشد. همچنین در مردان در افراد بالای ۵۵ سال و افراد چاق این ریسک بالا  تر است جراحی زیبایی شکمی ششمین جراحی پلاستیک متداول در ایالات متحده است که بیشترین میزان آن در سال ۲۰۱۴ گزارش شده است. به گفته محققان افراد تحت این عمل بیشتر در معرض چاقی دیابت و یا عمل خای دیگر هستند که این بیماران را در معرض مشکلات و عارضه های بعید قرار می دهند.

  منبع :
  برچسب ها :  نظرات