پرهیز از خواب بیش از حد

تحقیقات جدید نشان می دهند خوابیدن و نشستن طولانی مدت و همچنین نداشتن فعالیت فیزیکی کافی همچون سیگار کشیدن و مصرف الکل مضر است در طی تحقیقی ۲۳ هزار نفر که سنی بالاتر از ۴۵ سال داشتند درنظر گرفته شدند و تعداد رفتار های ناسالم در آنها مانند سیگار کشیدن ، مصرف الکل ، تغذیه ناسالم ، کم تحرکی و خوابیدن طولانی مدت (بیش از ۹ ساعت در شب) شمرده شد .

خواب

حدود ۳۰ درصد از افراد شرکت کننده دو یا سه رفتار ناسالم داشتند بعد از گذشت ۶ سال، ۱۶ نفر از افراد مورد مطالعه جان خود را از دست دادند . محققان دریافتند کسانی که کم تحرک هستند نسبت به افراد دیگر ۱.۶ دهم برابر بیشتر در معرض خطر مرگ قرار می گیرند . همچنین مطالعات نشان داد کسانی که کم تحرکی دارند و بیش از حد می خوابند نسبت به کسانی که سیگار می کشند و یا الکل مصرف می کنند بیشتر در معرض خطر مرگ و میر قرار می گیرند.

سیگار

براساس گفته ی دکتر Melody Ding, نداشتن فعالیت فیزیکی به تنهایی رابطه ی محکمی بابروز مرگ دارند و هنگامی که با خواب و نشستن طولانی مدت همراه می شود تاثیرات منفی آن بیشتر خواهد شد.محققان هنوز موفق به کشف عوامل دیگری که همچون خواب سبب افزایش مرگ و میر شوند نشده اند.

 

بررسی رفتار های سالم و همچنین ارتباط دادن رفتار های ناسالمی که سبب افزایش مرگ می شوند می تواند به ما در تمدید سال های عمر کمک کند به گفته ی دکتر Melody Ding,  اولین چیزی که برای بهبود سلامتی افراد باید درنظر گرفته شود افزایش تحرک و فعالیت های فیزیکیست و عوامل دیگر از اهمیت کمتری برخوردار هستند.

  منبع :
livescience
  برچسب ها :  نظرات