خواب کامل در کمتر از 30 دقیقه !

احساس خستگی و خواب آلودگی می کنید ؟ نمی توانید به خوبی فکر کنید ؟ چیزی که شما به آن احتیاج دارید خواب است ولی زمان کوتاه است و شما عجله دارید در نتیجه نمی توانید از یک خواب کوتاه که می تواند کارآیی ، هوشیاری و سطح انرژی شما را افزایش دهد بهره ببرید . یک خواب کوتاه قوی به شما این امکان را می دهد تا تمام حالات ذکر شده را بدون استفاده از قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا به دست آورید .

خواب کوتاه قوی چیست ؟

چرت زدن یا خواب کوتاه قوی ، خواب کوتاهی است که کمتر از ۳۰ دقیقه طول می کشد که به ذهن و بدن انرژی می بخشد و یادگیری و هوشیاری را تقویت می کند . این خواب کمتر از ۳۰ دقیقه است زیرا اگر طولانی شود بدن به خواب عمیقی فرو می رود و بعد از آن باز هم احساس خواب آلودگی داریم . به همین دلیل خواب طولانی خیلی مهم نیست و به نفع ما نیز نمی باشد زیرا ما کمبود وقت مواجهیم .

چگونه یک خواب کوتاه قوی داشته باشیم ؟

بر اساس تجربه ی شخصی خودم می توانم بگویم که این کار راحت نیست . بزرگترین مانعی که که برای این کار با آن رو به رو بودم به خواب رفتن بود . حتی بعد از نیم ساعت دراز کشیدن هم به خواب نمی رفتم . اگر شما هم همین مشکل را داشته باشید ساعت را برای حدود ۳۵ دقیقه کوک می کنید ولی می ترسید که مدت زمان بیشتری را در نظر بگیرید زیرا به خواب عمیقی فرو می روید که بعد از بیدار شدن شما را خواب آلوده تر می کند . بنابراین باید مدت های متفاوتی را برای خوابیدن امتحان کنید و بعد ببینید که چه حسی دارید و متوجه خواهید شد که با ۲۰ دقیقه خوابیدن حس بهتری دارید تا اینکه ۳۰ دقیقه بخوابید . حتی ممکن است خواب ۱۰ دقیقه ای نتیجه ی بهتری برای شما داشته باشد پس آن را امتحان کنید .

تیز کردن ارٌه

اگر شما به علت مشغله و کار زیاد وقتی را برای استراحت ۲۰ دقیقه ای و یا حتی ۱۰ دقیقه ای در نظر نگیرید چه اتفاقی می افتد ؟ شاید بگویید که هر ثانیه با ارزش است و نمی توانید آن را هدر دهید . میخواهم داستانی را برای شما تعریف کنم :

روزی مردی حدود ۴ ساعت بود که داشت درختی را ارٌه می کرد و بسیار خسته شده بود و عرق می ریخت . مرد دیگری از آن جا عبور کرد و به او گفت چرا ارٌه ات را تیز نمی کنی ؟ گفت : وقتی برای آن ندارم زیرا مشغول ارٌه کردن هستم . احمقانه است نه ؟ آن مرد می توانست کارش را سریع تر انجام دهد اگر تنها مدت زمان کوتاهی را برای تیز کردن ارٌه اش صرف می کرد ولی او حقیقت را نمی دید .

خواب کوتاه هم همین است . اگر شما بگویید که وقتی را برای این کار ندارید مانند این است که بگویید وقتی را برای تیز کردن ارٌه ندارید . از خود سوال کنید که بهتر است کارتان را ساعت ها بدون بازدهی خوب انجام دهید یا اینکه خواب کوتاهی داشته باشید و کارتان را با انرژی و بازدهی بیشتر انجام دهید ؟ من به شما پیشنهاد می کنم که خواب کوتاه را جایگزین قهوه و نوشیدنی های انرژی زا بکنید زیرا کافئین به ذخایر انرژی شما آسیب می زند . یک خواب کوتاه قوی می تواند به طور طبیعی انرژی شما را بازگرداند و تاثیراتی مثبت بر روی ذهن و بدن شما بگذارد .

  منبع :
steven aittchison
  برچسب ها :  نظرات