tea-beauty-benefits

دکتر جولیا تی هانتر بنیانگذار مرکز دراماتولوژی در بورلی هیلز، می‌گوید محبوب‌ترین نوشیدنی جهان بعد از آب چای است، همچنین به ‌دلیل دارا بودن خواص ضد پیری، از قبیل خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی نقش به سزایی در زیبایی دارد. با دانستن تاثیراتی که چای در زیبایی شما دارد و دم کردن آن همه چیز از چهره‌ی صاف‌تر تا نداشتن ورم زیر چشم‌ها را به عینه مشاهده خواهید کرد.

۱: مقابله با سرطان پوست 

مطابق با مطالعه‌ای منتشر شده در مجله‌ی بیو شیمی و بیوفیزیک، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد به دلیل پلی فنول‌های موجود در چای،نوشیدن چای سبز موجب ترمیم بافت‌ها شده و به نوبه‌ی خود با سرطان‌های پوستی غیر ملانوما، ناشی از اشعه‌های مضر خورشید، مبارزه می‌کند. هر چند که توصیه‌ی مشخصی برای مصرف روزانه‌ی چای سبز وجود ندارد، اما الیزا زید، متخصص تغذیه و نویسنده‌ی کتاب هفته‌ی آینده جوانتر باشید، ۲ تا ۴ فنجان در روز را توصیه می‌کند. به گفته‌ی او چای را صبح زود بنوشید تا کافئین آن مانع خواب شبانه‌ی راحت شما نشود.

۲:پوستی صاف

با مصرف کردن لوسیون هایی که فاقد عصاره‌ی چای هستند، اکثر رطوبت پوست شما از دست می‌رود. طبق مطالعه‌ ای انجام شده پیرامون پوست صورت ،از داوطلبان درخواست شد از لوسیونی حاوی عصاره‌ی چای با غلظت ۶٪ و فقط بر روی یکی از بازوهای خود استفاده کنند، نتیجه‌ی تحقیق یک ماه بعد مشخص شد که نتیجه ی  آن پوستی هیدراته شده، با کشش بیشتر و زبری کمتر بود.

۳:کیسه های چربی زیر چشم

دکتر اودری کانین از شهر کانزاس، میسوری، متخصص پوست بیان می کند که اگر خواب شبانه ناآرامی دارید، کیسه‌های چای می‌تواند آن را بهبود بخشد. قبل از خواب، کیسه‌ چای سیاه یا سبز را در آب جوش برای مدت چند دقیقه فرو ببرید و سپس آن را در فریزر قرار دهید. صبح روز بعد، کیسه‌های یخ زده را به‌مدت ۵ دقیقه روی چشمانتان گذاشته و اجازه دهید تاثیر خود را بگذارد، کافیئن منقبض کننده‌ی رگ‌های خونی است و پف زیر چشم را کاهش می‌دهد، در عین حال پلی فنول درمان کننده‌ی التهاب بوده و به صاف کردن زیر چشم شما کمک می‌کند.

۴:رنگ پوست

طبق مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۲ مشخص شد چای موجب حفظ رطوبت پوست شده، خاصیت ارتجاعی آن را بهبود می‌بخشد و بافت و رنگ پوست زنان را شفاف‌تر می‌کند. چای سیاه و مرطوب کننده‌ی صورت با عصاره‌ی برنج را امتحان کنید که با مخمر شگقت انگیز ویتامین E و آنتی اکسیدان‌هایی که خواص آن برای شفافیت پوست به اثبات رسیده ترکیب شده است.

۵:درمان آفتاب سوختگی

اگر در معرض اشعه‌های خورشید پوستتان سوخته است، برای اینکه هر چه سریع تر درمان شود،خواص تسکین دهند‌ی چای را امتحان کنید. هانتر توصیه می‌کند که حداقل دوازده‌ عدد چای کیسه‌‌ای سبز را در وان آب سرد بیاندازید و مادامی که تحمل دارید در آن غوطه بخورید تا پوستتان آرام شود. او معتقد است که چای سبز موجب کاهش تورم پوست‌های خیلی ملتهب می‌گردد. او پیشنهاد می‌کند که از چای سبز ارگانیک استفاده کنید زیرا با مواد شیمیایی کمتری رشد کرده که به همین دلیل برای غوطه خوردن در آب این چای را پیشنهاد می‌کنیم.

۶:احیاء رنگ موی کدر

اگر رنگ موی شما کدر می‌شود، از چای برای درخشان کردن آن استفاده کنید. چای تقریبا اسیدی است و هر چه بیشتر دم بکشد اسیدی‌تر هم می‌شود. داگ مکینتاش، از آرایشگران ارشد در سالن Louise O’Connor در نیو‌یورک می‌گوید که ترکیبات اسیدی نزدیک به پوست مو آن را درخشان‌تر و براق‌تر می‌سازد و در نتیجه نور بیشتری را منعکس می‌کند.

رنگ کردن موها در خانه: ۶ کیسه چای بابونه را در یک فنجان آب‌جوش قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه در آن بماند، سپس چای را در یخچال خنک کنید و به ‌عنوان شامپو استفاده کنید البته آن را پیش از حالت‌دهنده‌ی موها و فقط یک یا دوبار در هفته استفاده کنید تا درخششی طلایی و لطافتی زیبا به موهای خود ببخشید.

هشدار: از آنجایی که چای بابونه حاوی رنگ زرد است مکینتاش این ترفند را فقط برای افرادی که دارای موهای بلوند‌ هستند و یا به افرادی که پوست سبزه‌ دارند، پیشنهاد می‌کند.

  منبع :
prevention
  برچسب ها :  نظرات