سامسونگ در نهایت مجبور به پرداخت ۵۴۸ میلیون دلار خسارت به اپل شد

همین طور که همه ی شما مطلعید سامسونگ سالهاست که در حال جنگ با اپل بر سر patent های ثبتی در دادگاه هاست. سامسونگ جنگید تا در این میدان پیروز شود و از پرداخت جریمه برای اپل امتناع کند اما این کمپانی با رای داد گاه حالا مجبور به پرداخت ۵۴۸ میلیون دلار جریمه است .این جریم بخاطر استفاده ی غیر قانونی از patent ها و طراحی های اپل است که باعث شده است سامسونگ در این دادگاه در برابر بزرگ ترین رقیب خودش شکست بخورد.

سامسونگ

 

با توجه به اعلام نتیجه دادگاه در روز ۴ شنبه در دادگاه San Joseکالیفرنیا اعلام کرد در ۱۴ دسامبر جریمه را پرداخت خواهد کرد. بعد از کش و قوص های فراوانی که از ابتدای بهار امسال دوباره آغاز شد و طرح دعاوی ای که هر دو طرف به دادگاه برده اند بلاخره سامسونگ قبول کرد که جریمه را پرداخت کند و جرمش را پذیرفت .

سامسونگ

در عین حال یکی از مقام های رسمی سامسونگ اعلام کرد که ما بسیار ناراحتیم که دادگاه ادعاهای بسیار غلو شده ی اپل را تایید کرد و به دعاوی ما توجه نکرد . در عین حال بنظر میرسد با توجه به دادگاه های اخیر و پیروزی اپل در این دادگاه ها سامسونگ باید در آینده دقت بسیاری برای طراحی و توسعه ی موبایل های خود کند تا جلوی این مشکلات را بگیرد.

نظر شما در مورد این دادگاه ها چیست ؟

آیا به نظر شما این حق سامسونگ بود که جریمه پرداخت کند یا خیر؟

  منبع :
cnbc
  برچسب ها :  نظرات