هنگامی که اولین بار به فلسفه علاقه مند شدم ،به سراغ کتاب های تاریخ فلسفه رفتم تا از نظریات مختلف فیلسوف های بزرگ دنیا آگاه شوم.تقریبا ارتباط برقرار کردن برای من با این کتاب ها غیر ممکن بود چون دراین کتاب ها راه روشنی برای آگاهی ساده و صریح فلسفه وجود ندارد .در واقع این کتاب ها مورد استفاده کسانی است که اطلاعات نسبتا خوبی ازفلسفه دارند و به دنبال تکمیل اطلاعات خود هستند .
مدت زیادی در کتاب های فلسفی سنگین نا امید به دنبال شکل دادن دانش فلسفه در ذهن خود بودم ، تا اینکه با یک کتاب بی نظیر آشنا شدم .این کتاب با تمام کتاب های فلسفی تفاوت داشت.کتاب دنیای سوفی داستانی بود با طعم فلسفه .
صفحات اول کتاب شما را درگیر یک معما میکند تا آخر کتاب به دنبال حل آن معما هستید و در حین یک داستان بسیار زیبا و مهیج با تمامی تاریخ فلسفه به صورت اجمالی و ساده آشنا میشوید. هرجا به فیلسوف جدیدی میرسید ،داستان کتاب به سمت و سوی نظریه آن فیلسوف میرود و در خلال داستان ارتباط بین شخصیت های داستان و نظریه آن فیلسوف را خود شما به صورت یک معما حل میکنید .
کتاب دنیای سوفی نوشته یوستین گوردر فارغ التحصیل فلسفه،ادبیات و الاهیات از دانشگاه اسلو ،تا به حال به ۵۰ زبان ترجمه شده است و میلیونها از این کتاب در سراسر دنیا به فروش رسیده است .هرچند مخاطب اصلی این کتاب را نوجوانان تشکیل میدهند اما این کتاب توجه بزرگ سالان علاقه مند به فلسفه را نیز به خود جلب نموده است .
این کتاب اولین بار به ترجمه حسن کامشاد توسط نشر نیلوفر نشر یافته است.چهار انتشارات دیگر نیز این کتاب را به نشر رساندنند.
لذت دانستن تاریخ فلسفه را در خلال یک داستان مهیج و زیبا از دست ندهید .

دنیای-سوفی-جلد

تهیه شده در : brainclippy.com
  برچسب ها :  نظرات