آیا کتابی وجود دارد که در هر سنی بتوان از آن لذت برد ؟آیا کتابی خوانده اید که بخواهید دوباره و دو باره آن را بخوانید ؟کتابی وجود دارد که هنگام خواندن آن برای فرزندتان آن را برای خود نیز کاملا مناسب بدانید ؟

بی شک کتابی که تمام ویژگی های فوق را دارا باشد یک شاهکار ادبی است، کتابی که در کل زندگی باید چند بار به سراغ آن بروید و هر بار از خواندن آن لذت تمام را ببرید . بسیاری از شاهکار های ادبی برای کودکان خسته کننده است و هیچ کودکی به سراغ کتاب های ثقیل نمی رود ،اما این شاهکار را میتوان حتی برای کودک خردسال هم خواند و خواهیم دید که از این کتاب زیبا لذت تمام را خواهد برد.

در سال ۱۹۳۵ خلبانی که قصد شکستن یک رکورد پرواز را داشت ،در صحرای آفریقا هواپیمایش دچار نقص فنی میشود و مجبور به فرود اضطراری میشود .این خلبان در تنهایی خود در دل صحرای آفریقا ،ایده نوشتن یک شاهکار را آغاز میکند. شاید کالبد خیالی شخصیت اصلی داستانش را میبیند و اولین جملات را به او میگوید . یک سقوط سر آغاز یک صعود جهانی میشود و به پرواز یکی از پر فروش ترین کتاب های جهان منجر میشود ،کتابی که برای تمام نسل هاست و به بیش از۲۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است .

آنتوان دو سنت اگزوپری کتابی نوشت که تمامی فلسفه زندگی ،عشق و دوست داشتن را در قالب یک داستان بسیار لطیف عنوان میکند.

شازده کوچولو از سیاره کوچک خود خسته شده است به زمین می آید و داستان سفر خود و برخورد با شخصیت های مختلف را آغاز میکند .مارا به یک دنیای خیالی و زیبا می برد و مارا وا می دارد که فکر کنیم.

این کتاب بارها و بارها توسط نویسندگان خوش ذوق در سراسر دنیا ترجمه شده است ،این کتاب بعد از انجیل بیشترین آمار ترجمه به زبان های دیگر را دارد.در ایران نیز توسط نویسندگان زیادی از جمله احمد شاملو ،مصطفی رحمن دوست و … ترجمه شده است.

نام شازده کوچولو تا کهشکان نیز رفته است در سال ۱۹۹۳ سیارک تازه کشف شده را ۴۶۶۱۰ نام نهادند، که این عدد در پایه ۱۶ به عدد ب ۶۱۲ معادل میشود. همان اختری که شازده کوچولو در آن سکونت داشت و در انتها به آن برگشت.

با خواندن این داستان در فصول مختلف زندگی لذت آن را بارها و بار ها تجربه کنید .

little-prince-writer

تهیه شده در : brainclippy.com
  برچسب ها :  نظرات