حفاظت-از-دهان-و-دندان

همه ی ما می دانیم برای داشتن دندان هایی سالم باید روزانه دو بار مسواک بزنیم و مرتب به دندان پزشک مراجعه کنیم.اما در کنار این ها حقایق جالب و گاه شگفت انگیز دیگری در مورد دهان و دندان های ما وجود دارد که بسیاری ازما از آن ها بی اطلاعیم.

۱) ۲۷% مردم فقط زمانی که با مشکل مواجه می شوند به دندان پزشک مراجعه می کنند:شاید خیلی از ما اعتراف کرده باشیم که خوب از دندان ها مراقبت نکرده ایم.همه ی ما معتقدیم که پیشگیری بهتر از درمان است،حال با مراقبت صحیح از دندان هایمان می توان از درد کشیدن و صرف هزینه های گزاف دوری کرد.

۲)از هر ۱۰ نفر ۱ نفر محصولات مراقبت از دهان و دندان را به دلایل مالی از لیست خرید خود حذف می کند:مراقبت از دندان ها و داشتن لبخندی زیبا هزینه ی چندانی ندارد در واقع خرید یک مسواک و خمیر دندان از خرید ها ضروری زندگی مان است و ملزم به تهیه ی آن هستیم.

۳)یک سوم کودکان با نشانه های قابل روٌیت پوسیدگی دندان وارد مدرسه می شوند:این یک هشدار است که اگر جلوی آن گرفته نشود روز به روز پیشرفت خواهد کرد.

۴)دو سوم مردم بر این باورند که کارفرمای آنها به دلیل بهداشت ضعیف دهان و دندان آن ها را سرزنش می کنند:وقتی دندان هایتان را مسواک میکنید و به سر کار می روید نشان داده اید که حداقل دو دقیقه برای بهداشت فردی خود زمان گذاشته اید، این زمان بسیار کم تر از صرف ساعت ها در مطب دندان پزشک و تحمل درد و پرداخت هزینه های گزاف درمانی است.

۵)۱۴%مردم از دندان پزشک می ترسند:در یک نظر سنجی در مورد آن چه که مردم را عصبی می کند مراجعه به دندان پزشک در رتبه ی اول قرار داشت.مردم اکثرا هنگام مراجعه به دندان پزشک ده برابر بیشتر از مراجعه به پزشک عصبی می شوند البته این موضوع به این که به چه علت به دندان پزشک مراجعه کرده اند هم بستگی دارد.

۶)سالانه دو هزار نفر به دلیل ابتلا به سرطان دهان می میرند:در دهه ی گذشته موارد ابتلا به این نوع سرطان یک سوم افزایش داشته است این در حالی است که اطلاعات مردم در مورد آن همچنان کم است.هر کسی ممکن است به سرطان دهان دچار شود اما این امر در افراد بالای ۴۰ سال و مردان شایع تر است.

  منبع :
dental health
  برچسب ها :  نظرات