پیشگیری-از-آنفولانزا-و-سرماخوردگی

آیا فکر می‌کنید درباره سرماخوردگی و آنفلوآنزا همه چیز را  می‌دانید؟ نه نمی‌دانید!نکات زیر را بخوانید تا بدانید امسال چطور از خودتان مراقبت کنید!

۱.واکسن آنفلوآنزا خطری ندارد!

ممکن است چند روز پس از واکسیناسیون احساس بیماری داشته باشید اما مطمینا به شدت بیماری آنفلوآنزا نیست!واکسن ها حاوی ویروس زنده نیستند پس امکان ندارد که شما را بیمار کند.هرگونه علایمی چون تب،تهوع و خستگی که ممکن است احساس کنید نتیجه ی فعال شدن سیستم ایمنی شما می باشد که در حال تولید آنتی بادی علیه آنفلوآنزا است.

۲.احتمالا امسال آنفلوآنزا نمیگیرید!

برخلاف این حقیقت که بسیاری از افراد در واهمه شیوع آنفلوآنزای سالیانه به‌سر می‌برند، برای بزرگسالان بالای ۳۰ سال، این اتفاق تنها هر ده سال، دوبار روی می‌دهد. محققان می‌گویند، دلیلش آنتی‌بادی‌هایی است که سیستم ایمنی بدن ما هنگام ابتلا تولید می‌کند و بعدها یادآوری می‌شود. این اتفاق به ما کمک می‌کند از آنفلوآنزا مصون بمانیم. بازهم راه‌حل می‌خواهید؟ هرسال واکسینه شوید، تا ایمنی بلند مدت پیدا کنید.

۳.با سرماخوردگی بجنگید!

رینو ویروس یا ویروس بینی، عامل بیشتر سرماخوردگی‌هاست و دوست دارد داخل بینی مستقر شود؛ جایی‌که دمایش می‌تواند هفت درجه سردتر از سایر قسمت‌های بدن باشد، اما دانشمندان مطمئن نیستند که دلیلش چیست. مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد در دمای پایین، رینوویروس‌ها بهتر تولید مثل کرده و سیستم ایمنی ما به‌سختی می‌تواند با آن مقابله کند. وقتی دمای هوا افت می‌کند، به اندازه کافی بخوابید، مرتب ورزش کنید، و میوه‌جات و سبزیجات تازه به‌وفور بخورید، ثابت شده که با این پیشگیری‌ها می‌توانید سیستم ایمنی‌تان را تقویت کنید.

۴.ممکن است تاثیر واکسن آنفولانزا رو به افول باشد!

واکسیناسیون سالیانه، ممکن است به‌زودی تبدیل به روشی ناکارآمد شود. واکسنی که سالهاست قابلیت جلوگیری از همه یا دست‌کم بیشتر موج‌های ویروسی را داشته باشد، در ۵ تا ۷ سال آینده به یک واقعیت تبدیل خواهد شد یعنی هنوز چنین واکسنی موجود نیست. هم‌اکنون، این واکسن‌ها در حال تست شدن روی حیوانات هستند وتست انسانی این واکسن از سال ۲۰۱۶ شروع خواهد شد.

آیا تجربه ای از روش های پیشگیری از سرماخوردگی که مفید بوده باشد داشته اید؟آن ها را برای ما بیان کنید.

  منبع :
prevention
  برچسب ها :  نظرات