روش-های-کاهش-درد-کمرتغییر دادن عادات روزانه می تواند به کاهش درد کمر کمک کند . در ادامه راه هایی را به شما پیشنهاد خواهیم کرد .

پرهیز از نشستن طولانی مدت

عادت یک جا نشینی در سال های اخیر بسیار گسترده شده و در حال پیشرفت است و بیشتر از بیماری های واگیر و سموم در حال کشتن ماست . انسان های اولیه تحرک بیشتری داشتند اما زندگی امروزه ما را به سمت نشستن های طولانی مدت بر روی صندلی ، در ماشین ، کاناپه و … هدایت می کند . باید برنامه ی جدی را برای تحرک و ورزش در نظر داشته باشیم زیرا نشستن طولانی مدت اصلی ترین عامل مرگ و میر است . نشستن بیش از ۴۵ دقیقه در یک وضعیت ثابت سبب می شود تا مغز شما آن را تثبیت کند و همچنین سبب کوتاه شدن بعضی عضلات و انحنا پیدا کردن محور بدن شما می شود . پس هر یک ساعت یکبار از جای خود بلند شده ، قدم بزنید و مجددا بنشینید .

در نظر گرفتن جای بهتر برای کمر خود

صندلی های نا مناسب و سفت خود را کنار بگذارید و با صرف هزینه ی بیشتر و بدون توجه به شکل ظاهری و زیبایی آن صندلی راحت تری را برای خود فراهم کنید . به یاد داشته باشید که هنگام نشستن بازو ها و پا هایتان باید زاویه ی ۹۰ درجه داشته باشند و خط نگاه مستقیما به سمت جلو باشد نه خمیده به طرف پایین .

تقویت لگن خاصره

لگن خاصره پایه ی ستون فقرات است و از آن حمایت می کند . پیلاتس ورزش شگفت انگیزی است که در تقویت عضلات این ناحیه به شما کمک خواهد کرد . تقویت میانه بدن ، بهترین راه برای حفظ ستون فقرات در راستای درست است .

خوابیدن به پشت 

نوع خوابیدن شما با سلامت بدنتان در ارتباط است . روی شکم خوابیدن بدترین نوع خوابیدن می باشد زیرا در این حالت حمایتی برای بدن وجود ندارد و تشک نرم و جاذبه زمین باعث انحنای ستون فقرات می شود . به پهلو خوابیدن تا حدودی بهتر است . بهترین حالت خوابیدن ، خوابیدن به پشت می باشد . برای این کار بالشی را زیر زانو های خود بگذارید و بازو های خود را در طرفین تان یا روی شکم قرار دهید .

کاهش استفاده از کفش پاشنه بلند

سعی کنید کفش طبی را جایگزین کفش های پاشنه بلند کنید زیرا این نوع کفش ها نه تنها برای پا های شما مضر هستند بلکه باعث می شوند تعادل میانه بدن تان به جلو بیفتد و به پایین کمرتان فشار وارد شود . استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند سبب کوتاه شدن ماهیچه ساق پا شده و هنگام پا برهنه راه رفتن کج و ناراست خواهید بود .

نرم راه رفتن

سفت کردن زانو ها سبب کاهش جریان خون در پا ها شده و ماهیچه را سفت می کند . به هنگام ایستادن ، پیاده روی و ورزش کردن سعی کنید زانو هایتان در حالت نرم و انعطاف پذیری باشد .

دوری از استرس

داشتن استرس بر روی درد کمر موثر است زیرا به طور ناخودآگاه هنگامی که استرس داریم قسمت های مختلف بدن را سفت و منقبض می کنیم . پس اگر با این شرایط رو به رو هستید سعی کنید با روش های مختلف آرامش را به زندگی خود بازگردانید .

چه راه های دیگری را برای کاهش درد کمر می شناسید ؟ آن ها را برای ما بیان کنید .

  منبع :
mind body green
  برچسب ها :  نظرات