عنوان کتاب، معرف خوبی می تونه باشه برای محتوای کتاب، به نظرم نویسنده‌ی این کتاب ، عنوان بسیار مناسبی برای کتاب انتخاب کرده است.

یکی از افسانه های رایج فرهنگ امروزی آمریکا می گوید که همه ی ما باید عالی زندگی کنیم. واقعیت این است که تنها یک نفر مسئول کیفیت زندگی شماست و آن شخص کسی نیست جز خود شما. اگر می خواهید موفق باشید، باید مسئولیت ۱۰۰ درصد زندگی تان را بپذیرید که پیشرفت در کارها، کیفیت روابط، وضعیت سلامت، تناسب اندام، درآمد، مقدار بدهی، احساس ها و هر چیز مرتبط با زندگی تان را شامل می شود. پذیرش مسئولیت ۱۰۰ درصد، یعنی اطلاع داشته باشی که هر اتفاقی برایت می افتد، خودت خالق آن هستی.

 

در این کتاب همه‌ی واژه‌ها و پاراگراف‌ها، درست همان واژه‌ها و پاراگراف‌هایی‌ست که دوست داری از کتاب‌های مختلف گردآوری کنی و هر از گاهی یکی را گوشه‌ای از کتابخانه‌ات سنجاق بزنی؛ با این تفاوت که این کتاب گزینشی از جملات بزرگان نیست و از نقطه‌ای آغازی و به نقطه‌ای ختم می‌شود و همه‌ی مطالب کتاب، شما را از «معمولی» کسل‌کننده، به زندگی عالی هدایت می‌کنند.

این کتاب شامل شصد و دو اصل، برای داشتن یه زندگی دوست داشتنی و ایجاد رضایت قلبی از خودتون است، نوشتن خلاصه مطالب کتاب، مثل معرفی کتاب های دیگه، برای این کتاب به نظرم کار درستی نیست، چون خط به خط این کتاب، پر از مطالب مفید و کلیدی است، به نظرم باید این کتاب رو به عنوان کتاب قوانین شخصی بهش نگاه کرد و هر از چند گاهی بازخوانیش کرد.

نویسنده این کتاب آقای جک کنفیلد است که از دیگر آثار بسیار موفق وی سوپ جوجه برای روح میباشد. این کتاب به همت آقای جلال طحان برگردانده شده است.

تهیه شده در : Brainclippy.com
  برچسب ها :  نظرات