نوشیدن-آب

تامین نیاز به مایعات بدن ساده به نظر می رسد، نوشیدن آب!

اما باید بدانید بعضی از راه های تامین مایعات اشتباه است و شما بدون اطلاع از اشتباه بودنشان آنها را انجام می دهید.

اشتباه اول : ننوشیدن آب قبل از شروع تمرینات ورزشی

حتی اگر هنگام کار در باشگاه آب می نوشید ممکن است به علت ننوشیدن آب قبل از شروع تمرینات دچار سردرد شوید.یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرینات ورزشی آب کافی بنوشید.

اشتباه دوم : اصرار به نوشیدن ۸ لیوان آب در روز

نیاز به آب از فردی به فرد دیگر متفاوت است وبا توجه وزن و سن افراد تغییر می کند.علاوه بر این شما می توانید آب بدنتان را از طریق خوردن میوه ها و سبزیجات تامین کنید.پس با توجه به مصرف روزانه ی این غذاها نیازتان متغیرخواهد بود.

اشتباه سوم : پرهیز از نوشیدن چای و قهوه

شاید شما هم بر این باور باشید که نوشیدن قهوه و چای به علت کافئین موجود در آن ها باعث تشنگی بیشتر می شوند.اما این یک تصور غلط است.اگر چه کافئین باعث افزایش ادرار می شود اما خود آب موجود در قهوه و چای برای از بین بردن این اثر منفی کفایت می کند.

اشتباه چهارم : کم نوشیدن مایعات

نوشیدن آب را فقط به زمانی که تشنه هستید محدود نکنید.حتی زمانی که تشنه نیستید و پشت میزتان مشغول انجام دادن کارهایتان هستید آب بنوشید.حتی می توانید با قرار دادن یک برچسب روی میز به خودتان یادآوری کنید که آب بنوشید!

اشتباه پنجم : تمییز ندادن نیاز به آب و نیاز به غذا

قبل از آن که غذا بخورید با نوشیدن کمی آب از واقعی بودن احساس گرسنگی خود مطمئن شوید.بسیاری از افراد نیاز به آب را با گرسنگی اشتباه می گیرند.پزشکان توصیه می کنند صبح خود را با نوشیدن آب آغاز کنید.

  منبع :
prevention
  برچسب ها :  نظرات