سامسونگ رم هایی با فناوری ۱۰ نانو متری تولید کرد

مردم بسیاری از طراحی سخت افزاری سامسونگ متنفرند اما همه آن ها می پذیرند که سامسونگ در عرصه تولیدSOCها همواره به عنوان برترین شرکت های دنیا و در بالا ترین سطح تکنولوژی قرار دارد سی پی یو های سری اگزینوس سامسونگ همواره قدرتی در حد و اندازه های سی پی یو های قدرتمند شرکت   Qualcomm داشتند با معرفی گوشی گلکسی اس ۶ و سخت افزار به کار رفته در آ ن یک بار دیگر به جهانیان ثابت شد که سامسونگ در عرصه طراحی و ساخت SOCها قدرتمند تواناست.

ram

حالا یک بار دیگر سامسونگ برای شگفتی ما قدم برداشته و در حال توسعه رم های ۱۰ نانو متری است تا رقابت با اینتل و تی اس ام سی(TSMC)را در بخشی جدید آغاز کند در حالی که این دو شرکت در حال تولید چیپ های ۱۴ نانو متری هستند به نظر میرسد سامسونگ توانسته این دو رقیب قدرتمند را شکست دهد. رم های جدید از سرعت انتقال ۱۲۸ مگا بایت بر ثانیه برخوردار است که آن ها را به سریع ترین رم های موبایل تبدیل خواهد کرد.

 

این رم علاوه بر سرعت بالا حافظه cache بیشتر و سریع تری را در اختیار سی پی یو قرار می دهد با توجه به توسعه این رم باید منتظر ساخت سی پی یو های ۱۰ نانو متری برای قرار گرفتن در کنار این حافظه ها باشیم سامسونگ هنوز در حال تست این رم های جدید بوده و به نظر میرسد معرفی آن ها تا پایان سال ۲۰۱۶ و یا ابتدای ۲۰۱۷ طول بکشد .

 

احتمالا سامسونگ معرفی این رم را ماه January 2017 و کنفرانس International Solid-State Circuits به تاخیر خواهد انداخت تا با معرفی سی پی یو و حافظه های رم؛ تبلت ها و اسمارت فون ها رو وارد مرحله جدیدی از پردازش سخت افزاری کند.

  منبع :
androidheadlines
  برچسب ها :  نظرات