در هر سال شاهد تعداد قابل توجهی سانحه هوایی هستیم که درجات مختلفی از خسارت را متوجه افراد مبتلا به این پرواز ها می کنند از ضرر های مالی برای شرکت های های هوایی تا فوت افرادی که مسافر هواپیما هستند و از همه بیشتر خطری که هر بار تیم کابین پرواز را تهدید می کند.

قطعا تکنولوژی های بسیاری جهت ایمنی هواپیما ها بکار گرفته می شود اما باز هم نمیتوان فقط به آن ها اعتماد کرد و باید برای مواردی که ممکن است هر لحظه بوجود بیاید راهکاری اندیشید لذا با کمک از تکنولوژی های به روز در دنیای ما میتوان کمی به این موضوع جدی تر فکر کرد کاری که مهندس هوانوردی اکراینی انجام داده و بسیار قابل توجه است.

ولادیمیر تاتارنکو ۳ سال به دنبال راهی برای این موضوع بود تا این که طرح نهایی او به این صورت مطرح شد که در زمانی که اتفاقی برای هواپیما افتاد و سقوط آن قطعی بود بتوان با جدا کردن کابین مسافران جان آن ها را نجات داد. او امید وار است بتواند با این راهکار کمک بسیار بزرگی به دنیای هوانوردی بکند. در زیر عکس هایی از طرح و ایده این مهندس خوش فکر را مشاهده می کنید.

هواپیما

پیش از جدا شدن کابین موتور های سرعت را کاهش می دهند

هواپیما

 

چتر های مخصوصی که در بالا تعبیه شده به طور خودکار باز می شود  

 

هواپیما

 

در هنگام فرود امدن کابین در زیر کابین لوله های لاستیکی باد شونده با تکنولوژی سرسره های نجات پلاستیکی در زیر باز می شود.

 

هواپیما

 

جهت فرود آمدن در دریا نیز این لوله های پلاستیکی کمک خواهند کرد و به مدت زیادی کابین مسافران می تواند روی آب بماند .

 

هواپیما

 

نگران نباشید !!! وسایل شما زیر پایتان جای امنی دارد وسایل ها و چمدان شما درست زیر پای شما در قسمت مخصوص بوده و جای نگرانی نیست.

 

هواپیما

 

می توان کابین را در هر لحظه جدا کرد و برای تعمیرات و یا هر عملیات دیگری به آشیانه منتقل نمود. 

.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 

نویسنده : محمد هادی حمیدی نور

 

  برچسب ها :  نظرات