body-language

بدن هیچگاه دروغ نمی گوید . ( Martha Graham )

هنگامی که خواستید فیلمی را تماشا کنید ، صدای آن را قطع کنید در این حالت تنها محرکی که دریافت می کنید حرکات بازیگران است . خواهید دید که چگونه چشمان شما به طور طبیعی بر روی حرکت و موقعیت آن ها تمرکز می کند . من تضمین می کنم که خط داستان و احساسات در این حالت به اندازه ی بودن صدا قابل فهم است . زبان بدن بر روی اینکه چگونه به نظر دیگران بیایید و یا خود را چگونه ببینید تاثیر گذار است . هر چقدر که شما بیشتر زبان بدن را درک کنید بیشتر ، مفهوم و خصوصیات خود را در می یابید . تغییرات درونی در ابتدا بسیار اندک هستند ولی بعد از تمرینات زیاد شما متوجه تاثیر تغییرات خواهید شد . زمانی که از زبان پر قدرت بدن استفاده کنید احساس قدرت ، اعتماد به نفس و خوش بینی خواهید داشت و این چیزی نیست که قابل چشم پوشی باشد . این زبان قدرت مند در همه ی ما وجود دارد پس چرا از آن استفاده نکنیم ؟ زبان بدن به افزایش انرژی و اعتماد به نفس و درونی کردن باور هایتان به شما کمک می کند . در اینجا ۳ مورد برای تنظیم زبان بدن ذکر خواهد شد که می تواند زندگیتان را تغییر دهد :

۱. صاف نگه داشتن پشت

مسلما پشت شما مهم ترین عنصری است که در حفظ ساختار بدن موثر است زیرا می تواند سر ، گردن و شانه های شما را نگه دارد و امکان پیچ و تاب خوردن را فراهم کند . بیشتر مردم طرز ایستادن مناسبی ندارند ، آیا شما هم مثل آن ها هستید ؟ سر و گردن شما باید در یک امتداد باشد تا حالت طبیعی پشت شما که به شکل حرف S است حفظ شود . همچنین باید سینه شما صاف و به سمت جلو و شانه هایتان به سمت عقب و در حالت طبیعی شان باشند . این کار را تمرین کنید و به خود در آینه نگاه کنید قطعا هم شما و هم دیگران متوجه تغییرات خواهید شد . یک حالت ایستادن خوب احترام را ایجاد می کند و شما از این رفتار منظم احساس قدرت خواهید کرد .

۲. زن خارق العاده

این حالت یک قهرمان کلاسیک است که دست هایش به کمرش است .در این حالت باید پشت خود را نیز صاف نگه دارید . این طرز ایستادن برای هر موقعیتی مناسب نیست ولی می تواند در هنگامی که ایستاده اید یا به آرامی حرکت می کنید خوب باشد . این کار به شما اعتماد به نفس می دهد و اگر آن را خوب انجام دهید به خود اطمینان پیدا خواهید کرد و دیگران شما را کسی می بینند که از هیچ چیز نمی ترسد و برای انجام هر کاری آماده است . به این علت الگوی زن خارق العاده نام گرفته است .

۳. در آغوش کشیدن زندگی

در این حالت نیاز است تا شما تکیه دهید و دستان خود را به سمت آسمان بلند کرده و چند دقیقه عمیق نفس بکشید . این کار بهترین حالت برای استفاده از زبان بدن است و در نمود احساسات و آزاد شدن انرژی شما بسیار موثر است . عمیق نفس کشیدن در این جا بسیار مهم است زیرا به فرآیند تخلیه ی انرژی کمک کرده و به شما این احساس را می دهد که انرژی خود را به جهان منتقل می کنید . من این کار را دائما انجام می دهم مثل زمانی که قدم می زنم یا ایستاده ام . اگر می خواهید در اجتماع آزاد تر ، برجسته تر ، و با نفوذ تر باشید این کار را در حضور مردم انجام دهید و می بینید که اعتماد به نفستان به صورت تصاعدی افزایش می یابد .

شما باید شروع به انجام این کار ها کنید و هر چقدر در آن مصمم تر باشید تغییرات بیشتری را می توانید در ذهن ، بدن ، دید خود و دیگران ایجاد کنید . قسمت بزرگی از قدرت انسان ها در درونشان است . اگر بتوانیم به این منبع قدرت دست یابیم و آن را در زندگی روزانه مان استفاده کنیم تمام مرزهایی که برای باور هایمان وجود دارد از بین می رود .

  منبع :
Steven Aitchison
  برچسب ها :  نظرات