خطر-ابتلا-به-سرطان-در-زنان

 

نشستن زیاد موجب بیماری های مختلفی مثل دیابت و بیماری های قلبی و عروقی می شود.اما محققان امروزه متوجه شده اند که نشستن زیاد می تواند موجب سرطان های مختلفی نیز در خانم ها بشود.

زنانی که در طول روز بیش از ۶ساعت می نشینند بیشتر درمعرض ابتلا به سرطان سینه،تخمدان و میلوم مالتیپل هستند.انجمن پیشگیری از سرطان در آمریکا به مدت ۱۷ سال مطالعه ای بر روی ۷۰۰۰۰ مرد و ۷۷۰۰۰ زن انجام داد،در این مدت ۱۸۰۰۰مرد و ۱۲۰۰۰زن به سرطان مبتلا شدند محققان فاکتور های مختلفی را برای بررسی علت ایجاد سرطان در آن ها مطالعه کردند و یکی از آن ها نشستن بود.این فاکتور در مردان عامل مهمی شناخته نشد اما زنانی که مدت های طولانی در روز می نشستند ۱۱%خطر ابتلایشان بیشتر بود.

این تحقیقات همچنین نشان داد پس از ۱۳ سال زنانی که در طول ۲۴ ساعت بیش از ۶ ساعت می نشینند در مقایسه با  آن هایی که ۳ ساعت یاکمتر می نشینند ۳۷%مرگ و میرشان بیشتر است،برای مردان این خطر به ۱۷%کاهش می یابد.

دلایل متعددی برای توضیح این موضوع وجود دارد از جمله این که نشستن زیاد متابولیسم بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهد که موجب افرایش تری گلیسرید،کلسترول،قند خون و فشارخون میشود و تماما موجب بیماری های قلبی و دیگر بیماری های مزمن است.

  منبع :
live science
  برچسب ها :  نظرات