شرکت LG قول داده است که برای نوت بوک هایی که برای سال آینده می خواهند تولید شوند، صفحه نمایش لمسی ای که به طور چشمگیری نازکتر و سبکتر است را آماده کند. با وضوح تصویر full HD 1080p، سلول های تصویر پیشرفته ی (AIT) که جایگزین یک لایه ی صفحه ی لمسی که برای LCD ها ساخته شده بود خواهد شد.
lgdiaplayswidejt
این موضوع باعث نازک تر شدن می شود. نظیر این فناوری را در گوشی های هوشمند همین کمپانی مانند G4 می توان یافت، اما این اولین بار است که از این فناوری برای ساخت لپ تاپ ها به این اندازه استفاده شده است. ضخامت به میزان ۲۵% کاهش یافته است، اگرچه کاهش وزن حتی بیشتر از ۳۵%، قابل مقایسه با نمونه لپ تاپ های لمسی موجود دیگر است.
این کاهش در تعداد لایه ها همچنین باعث کاهش انعکاس نور می شود، که صفحه نمایش های LG حدس زده می شود که می توانند تصاویر جدیدی، شفاف تر و روشن تر بسازند. این شرکت قصد دارد که اندازه های مختلفی از این صفحات را تولید کند، همچنین با مدل های سازگار با قلم های نوری نیز در راه است. اگر این صفحات نمایش در حال آماده شدن برای قرار گرفتن بر روی Ultrabook های آینده و یا حتی بیشتر باشند، ممکن است انتخاب دیگری وجود نداشته باشد.

  برچسب ها :  نظرات