علت مرگ شما چیست ؟

توماس پین بیان می دارد هیچ چیز قطعی تر از مرگ و غیر قطعی تر از زمان مرگ وجود ندارد ولی تست هایی وجود دارد که می توانند علت مرگ شما را آشکار سازند. ناتان یو جدولی را تنظیم کرده است که می تواند  نحوه مرگ افراد بر اساس سن و وضعیت فعلی فرد مشخص کند جدول تهیه شده بر اساس اطلاعاتی در رابطه با جمعیت و مرگ و میر از مرکز کنترل و پیشگری و نیز دلایل مرگ و اطلاعات دموگرافیک افرادی است که در سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ در آمریکا جان خود را از دست دادند.

 

حدود ۱۱۳ عامل مرگ توسط این مرکز مطرح شده است که در ۲۰ گروه بیماری ها و عوامل خارجی دسته بندی میشودند این جدول بیشتر بر روی ۱۵ عامل اصلی مرگ تمرکز دارد که عبارتند از عفونت سرطان بیماری های خون بیماری های روانی مشکلات گردش خون مشکلات مادرزادی گوارش و غیره

 

مرگ جوانان به دلیل عوامل خارجی

برای شناسایی عواملی که منجر به مرگ می شوند باید قبل از ارائه شدن نقاط رنگی اطلاعاتی نظیر جنسیت قومیت و سن خود را وارد کنید هر نقطه نشان دهنده یک زندگی شبیه سازی شده می باشد و هر سال که می گذرد این نقاط بیشتر دور می شوند به عنوان مثال جدول نشان می دهد که یک زن ۳۰ ساله آمریکایی در سن ۸۰ سالگی ممکن است بر اثر بیماری های قلبی عروقی به دنبال سرطان بمیرد.

مرگ

در حالی که یک مرد ۲۰ ساله سیاه پوست امریکایی بیشتر ممکن است در اثر عوامل خارجی به دنبال مشکلات قلبی جان خود را از دست بدهد. مشاهده خواهید کرد که اگر سن کنونی خود را ۰ وارد کنید جدول نشان خواهد داد که خطر مرگ در سال های آینده برای شما بسیار کم است در ۱۰ سال اول زندگی مهم ترین عامل مرگ مشکلات پریناتال می باشد.

 

با افزایش سن عوامل خارجی جایگزین خواهند شد بر اساس نتایج میزان مرگ و میر در سنین بالا بیشتر از سنین پایین است حال اگر شما در دوران جوانی رژیم غذایی مناسبی داشته باشید عامل مرگ شما از بیماری ها به عوامل خارجی  تغییر پیدا خواهد کرد. در افرادی کع سنی بالاتر از ۸۰ سال دارند مرگ در اثر بیماریهای قلبی عروقی حدود ۴۰ درصد است مسلما عوامل متعددی وجود دارند که بر زمان و عامل مرگ افراد موثر هستند و این تست تهنا یک نمونه احتمالی می باشد

 

  منبع :
medicalnewstoday
  برچسب ها :  نظرات