Sandbergاز فیس بوک برای مبارزه با داعش یک لایکاتک راه بیاندازید

یکی از مدیران برجسته ی فیس بوک راه حلی جالب و در عین حال عجیب برای مبارزه با گروه های تروریستی همچون داعش در اینترنت بیان کرد . طبق صحبت های Sheryl Sandberg   از مدیران ارشد فیسبوک می توان برای مبارزه ب این گروه های تروریستی نوع جدیدی از حمله با نام لایکاتک انجام داد در نشست مجمع جهانی اقتصاد داعوس  (Davos )که در این هفته در حال برگزاری است Sandberg مثال جالب از کاربران آلمانی فیسبوک برای این نوع حمله بکار برد طبق صحبت های Sandberg با سایت گاردین این کاربران یک صفحه ی فیسبوک را که عقاید نئو نازی را ترویج میداد با لایک زدن فراوان و ارسال کامنت های مثبت پر کردند و به اعتقاد او اثرات منفی این صفحه را به اثرات مثبت تبدیل کردند.

به اعتقاد Sandbergمبارزه ی اتحادی و بیان عقاید مثبت در مقابل عقاید منفی منتشر شده توسط گروه های تروریستی همچون داعش می تواند حس مثبت را در این صفحه ها ایجاد کرده و نه تنها اثرات منفی اعتقادی این گروه ها را ازبین ببرد بلکه باعث روشن شدن افکار عمومی در مقابل انتقادات پوچ این گروه ها شود شرکت فیس بوک یکی از شرکت های اصلی شرکت کننده در نشست دو هفته پیش دولت امریکا در مورد چگونگی مبارزه با گروه های تروریستی در اینترنت بود.

 

که دراین نشست فیس بوک روش های جدیدی را برای یافتن افرادی که دچار عقاید رادیکالیسم شدند در شبکه ی خود ارائه داد که به نظر می رسد در آینده ای نزدیک در فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت نظر شما درمورد افکار Sandberg چیست آیا بنظر شما می توان با ارائه ی عقاید درست در اینترنت با گروه های تروریستی همچون داعش مبارزه کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

  منبع :
engadget
  برچسب ها :  نظرات