مارک زاکر برگ و همسرش( Priscilla Chan)پریسیلیا چان ۹۹ درصد سهام خود از فیس بوک را بخشیدند

موسس بزرگترین شبکه اجتماعی جهان به همراه همسرش امروز ۹۹ درصد سهام فیس بوک را برای اهداف خیریه بخشیدند ارزش این سهام حدود ۴۵ میلیارد دلار برآورد شده و ما را به یاد اقدام مشابه بیل گیتس و همسرش در سال ۲۰۰۰ می اندازد این دو نفر در حال تاسیس یک مرکز خیریه غیر دولتی و خیریه برای بهبود زندگی بشر تاسیس خواهد شد.

فیس-بوک

البته انتقال این سهام ۴۵ سال به طول خواهد انجامید و هر ساله زاکر برگ ۱ میلیارد دلار را وارد سیستم خیریه شرکتش می کند.
این خبر را مارک زاکر برگ به صورت نامه ای بسیار زیبا برای دختر تازه متولد شده خو نوشت و هدف سازمان جدید خود را ارتقا زندگی بشری و کاهش فقر در جامعه نامید.
درعین حال زاکر برگ در پی آن است تا در زمینه پزشکی و اقتصاد و اینترنت تحولی عظیم ایجاد کرده و زندگی بشری را ارتقا دهد در مورد اینترنت وی گفته پروژه internet.org فیس بوک را ارتقا خواهد داد و در تلاش خواهد بود تا اینترنت را به دور ترین نقاط دنیا برساند.
او خاطرنشان کرده اهمیت اینترنت در دنیای کنونی انقد بالاست که به ازای دسترسی هر ۱۰ نفر به اینترنت یک شغل جدید ایجاد شده و فقر کاهش می یابد
در پایان به نظر میرسد سیر حرکت ثروتمندان تکنولوژی به سوی امور خیریه همچنان ادامه داشته و پس از بنیاد بزرگ بیل گیتس حالا بنیاد زاکر برگ و همسرش نیز تاسیس شده است و این باعث افزایش کیفیت زندگی بشر در سال های آینده خواهد شد

  منبع :
theguardian
  برچسب ها :  نظرات