مراقبت-از-موها-در-پاییز

تغییرات آب و هوا روی موهایتان تاثیر دارد چه از نظر رنگ و چه ازنظر بافت.اما باید چه تغییراتی انجام دهیم تا مو‌های ما در پاییز همچنان شاداب به نظر برسد‌.؟

موها را مرطوب تر کنید

حتما با پوست خشک و خارش آن که با سرد شدن هوا آشکار می‌شود، آشنا هستید‌،بهتر است بدانید که این موضوع در مورد مو‌هایتان هم صادق است‌.تغییر فصل از تابستان به پاییز‌، زمانی است که استفاده از ماسک برای مو‌هایتان ضروری است.همچنین میتوانید شامپو و نرم‌کننده خود را تغییر دهید تا مو‌هایتان بتواند خود را با این تغییرات آب و هوا‌یی وفق دهد‌. از مواد مرطوب کننده مانند جوجوبا و بوریتی استفاده کنید تا رطوبت مو‌هایتان حفظ شود‌.

 از ترکیبات طبیعی استفاده کنید

با استفاده از ترکیبات تمام طبیعی‌، از خشک شدن بیشتر مو‌های خود جلوگیری کنید.‌‌مواد طبیعی راه حل اصلی این مشکل هستند‌، زیرا مانند مواد شیمیایی و الکلی روغن مو‌هایتان را از بین نمی‌برند.

از حجم دهنده استفاده کنید

با سردی هوا‌، رطوبت آن کمتر شده و باعث لختی مو‌ها می‌شود‌.استفاده از تقویت کننده به همراه اسپری حجم دهنده برای تقویت ریشه ها در پاییز توصیه می شود.

از شامپوی پاک کننده استفاده کنید

تابستان می‌تواند پسماند ‌های زیادی را در ناحیه ریشه موهایتان به جا بگذارد‌‌ مثل ضد آفتاب و ماسه که باعث چرب و سست شدن ریشه مو می‌شوند‌. فصل جدید را با سم‌زدایی سرتان آغاز کنید‌؛ با استفاده از یک شامپوی پاک کننده(clarifying shampoo)به صورت یک بار در هر ۲هفته ‌. نکته‌:این شامپو‌ها برای مو‌های رنگ کرده مناسب نیستند‌، زیرا رنگ آن‌ها را از بین می‌برند‌.

آیا تجربه ای از نگهداری بهتر موها در فصل پاییز دارید؟؟آن را برای ما بیان کنید.

  منبع :
womenshealthmag
  برچسب ها :  نظرات