کتاب سه شنبه ها با موری داستان مستند گونه ای است ،از مصاحبه های هفتگی میچ آلبوم با استاد خود موری .این کتاب با خاطرات و بیان داستان توسط میچ آلبوم شروع میشود.میچ آلبوم روزنامه نگار در دوران دانشجویی استادی به نام موری با خصوصیات اخلاقی دلچسب دارد و پس از پایان دوره تحصیل و درگیر روزمرگی ،تقریبا استاد را از خاطر میبرد ،تا این که در جریان یک اتفاق، مجددا با استاد خود دیدار میکند .موری دچار بیماری مهلکی شده است، بیماری ای که به تدریج تمام اعضای بدن اورا از کار خواهد انداخت .

میچ تصیم میگیرد که از نصایح و تجربیات استاد خود استفاده کند و جهان بینی استاد خود را در واپسین روز های عمر او ثبت کند به خاطر این کار هر سه شنبه به ملاقات استاد میرود تا با او به گفت و گو بنشیند و حالات اورا هنگام دسته پنجه نرم کردن با مرگ ببیند .

این کتاب به طور کلی نه در دسته کتاب های روانشناسی می گنجد و نه در ادبیات فاخر جایگاهی دارد ولی به دلیل جملات زیبای این کتاب به فروش قابل قبولی دست یافته است. در واقع این کتاب نصایح یک انسان دوران دیده است که رایگان تمام تجربیات و نتایجی که از زندگی به دست آورده است در اختیار می گذارد تا دیگران از آن بهره مند شوند .این کتاب به اندازه یک زندگی به شما درس دوست داشتن و خوب زیستن میدهد و شما را وا میدارد که بیشتر به هدف و زیبایی های زندگی دقت کنید.

بخشی از جملات زیبای کتاب :

“فرهنگ ما به گونه ای نیست که به مردم احساس خوشبختی بدهد . ما بدآموزی می کنیم ، آموزش اشتباه می دهیم و باید خیلی قوی باشی که اگر متاع این فرهنگ را نمی پسندی خریدار آن نشوی ”

“موارد مهم یعنی این که چگونه فکر کنی و چه ارزش هایی را برگزینی . این ها چیزهایی هستند که خودتان باید انتخاب کنید . نمی توانید به کسی و حتی جامعه اجازه بدهید که چنین کاری را برای شما بکند”

این کتاب توسط انتشارات قطره با ترجمه ماندانا قهرمانلو به چاپ رسیده است و در ایران نیز مخاطبین خاص خود جلب نموده است به طوری که به چاپ دهم رسیده است.

لذت زیادی در خواندن پند های پیر فرزانه،در این کتاب وجود دارد،آن را از دست ندهید .

موری-میچ-دربستربیماری

 

تهیه شده در : brainclippy.com
  برچسب ها :  نظرات