سرماخوردگی-و-گیاهان-داروییعلاوه بر دارو هایی که برای سرماخوردگی تجویز می شوند گیاهانی وجود دارند که در این راه به ما کمک خواهند کرد . در ادامه این گیاهان را به شما معرفی می کنیم :

هل

هل سبب افزایش گردش خون و انرژی می شود . این ادویه سرشار از روغن های اساسیست است که به هضم غذا ، باروری و تنظیم قند خون کمک می کند . همچنین این ماده در درمان برونشیت نیز می تواند موثر باشد .

زنجبیل

زنجبیل یک ضد التهاب طبیعی است که سبب افزایش گردش خون شده و به تسکین درد کمک می کند . این ماده در کاهش حالت تهوع ، آرتروز ، سر درد ، درد های قاعدگی و درد های عضلانی موثر است .

دارچین

دارچین خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد و سبب کاهش قند خون می شود . این ماده به افرادی که طبع سرد دارند و گردش خون آن ها کند است کمک می کند تا سر حال شوند . دارچین در درمان بیماری هایی مثل ضعف ، عفونت های احتمالی ، التهاب معده ، پوسیدگی دندان و درد مفاصل نیز موثر است .

زردچوبه

این ادویه نیز دارای خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می باشد و گردش خون را در بدن افزایش می دهد که سبب می شود از درون احساس گرما کنیم . این ماده حاوی کورکومین است که در از بین بردن انسداد و در نتیجه کاهش کلسترول ، کارکرد بهینه انسولین و محافظت از مغز موثر است . خاصیت ضد التهابی آن به کاهش درد مفاصل کمک می کند .

فلفل قرمز

غذا های تند سبب افزایش طول عمر می شوند زیرا کاپسایسین موجود در فلفل قرمز بسیار موثر است . این ماده درد مفاصل را از بین برده و سبب کاهش التهاب می شود . همچنین در کاهش درد های آرتروزی و سر درد های خوشه ای نیز موثر است . فلفل قرمز سبب کاهش کلسترول بد ، تنظیم فشار خون و از بین بردن انسداد شریان ها می شود . این ماده سبب افزایش سوخت و ساز بدن شده و به قلب نیز کمک می کند .

سیر

این ماده سبب افزایش ایمنی بدن شده و شما را از سرماخوردگی و آنفولانزا مصون می دارد . سیر در کاهش فشار خون ، بهبود دیابت ، تنطیم قند خون و افزایش کلسترول خوب بسیار موثر است . مصرف روزانه نصف یا یک حبه سیر حدود ۱۰ % ، کلسترول را کاهش می دهد .

از آنجایی که این گیاهان سبب گرمی طبع و رقیق شدن خون می شوند افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و نیز افرادی که از دارو های رقیق کننده خون استفاده می کنند باید قبل از مصرف آن ها با پزشک خود مشورت کنند .

این گیاهان را در رژیم غذایی خود بگنجانید و تاثیراتش را برای ما بیان نمایید .

  منبع :
doctoroz
  برچسب ها :  نظرات