breakfast

شاید همه ی ما توصیه های زیادی در رابطه با خوردن صبحانه شنیده باشیم،اما هنوز به این وعده ی غذایی مهم اهمیت لازم را نمی دهیم. تقریباً ۱۸% مردان و ۱۳% زنان در سنین ۵۴-۳۵ سال صبحانه نمی خورند.

تحقیقات متعددی اهمیت خوردن صبحانه را تایید کرده اند. در این جا به برخی فواید این وعده ی غذایی مهم اشاره می کنیم:

دیابت : نخوردن صبحانه  خطر ابتلا به دیابت را در زنان افزایش می دهد.زنانی که متوسط ۶-۲ بار در هفته صبحانه می خورند خطر ابتلا به دیابت نوع دو در آن ها به طور آشکاری بالاتر از زنانی است که هر روز صبحانه می خورند.

بیماری های قلبی : خوردن صبحانه خطر ابتلا به بیماری های قلبی مختلف را در مردان ۸۲-۴۵ سال کاهش می دهد. تحقیقات همچنین نشان می دهد افرادی که صبحانه نمی خورند بیشتر به مشکلاتی از قبیل فشار خون بالا ، مقاومت به انسولین و نتیجتاً افزایش قند خون دچار می شوند.

حافظه : خوردن صبحانه باعث بهبود عملکرد شناختی  ذهن می شود. خوردن یک صبحانه سلامت می‌تواند موتور مغز را با قدرت بسیار روشن کرده و به بهره وری و تمرکز در طول روز کمک کند.

از دست دادن وزن :در حقیقت تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که به طور مرتب صبحانه می‌خورند، آمار کمتری از چاقی و اضافه‌وزن را گزارش می‌کنند و همچنین اگر قصد کاهش وزن را داشته باشند دستیابی به وزن ایده‌آل برای آن‌ها راحت‌تر خواهد بود. چرا که مصرف صبحانه، مخصوصاً صبحانه‌ای که درست انتخاب شود، با کنترل کالری دریافتی از پُرخوری فرد در طول روز جلوگیری خواهد کرد.

  منبع :
live science
  برچسب ها :  نظرات