آیا تا کنون فکر کرده اید که تمام پول شما کجا میرود؟ آیا تا به حال اندیشیده اید که چرا آخر ماه در حساب بانکی شما هیچ پولی نیست؟ آیا تا به حال بارها خود را در حال فکر کردن به یک سوراخ نامرئی که تمام دارایی های شما از آنجا ناپدید        می شود احساس کرده اید؟ اگر جواب شما ” آری ” است ، پس شما در جای درستی قرار گرفته اید ! ما دقیقا میتوانیم به شما بگوییم که علت قادر نبودن شما به جمع کردن پول هایتان حتی با درآمدی معقول چیست.

در اینجا  هشت عادت برجسته ای که به صورت نامرئی درآمد شما را – که به سختی به دست آمده – می خورد و از بین می برد برای شما بیان می شود :

 

  • زیاد خرج کردن به محض افزایش درآمد

      هیچ ضرری ندارد که شما استانداردهای  زندگی خود را افزایش دهید. به هر حال ، اگر شما فردی هستید که به طور مداوم دنبال راه هایی برای خرج کردن پول خود هستید ؛ احتمالا به زودی خود را در یک موقعیت سخت خواهید دید. اگر شما مدام هزینه های خود را بدون افزایش درآمد بیشتر کنید ، پس انداز خیلی سخت خواهد بود.

تلاش کنید تا هزینه های خود را با پیدا کردن راه های دیگری برای افزایش درآمد ثابت نگه دارید. این راهی برای رسیدن به موفقیت است .

 

  • بدون توجه به آینده روی زمان حال تمرکز کنید

    

     غالبا افراد وقتی می بینند که به سختی از عهده ی یک مشکل برمی آیند از آن چشم پوشی می کنند. این استراتژی ، مطمئنا  حرکت به سوی فاجعه است.دقیقا مثل وضعیت مالی.عموما افراد بر روی نیازهای امروزشان تمرکز می کنند و آرزومندانه فکر می کنند که نیازهای آینده به طریقی به دست خواهد آمد.

شما باید هر زمان که تصمیم مالی گرفتید ، آینده را در دور نمایی قرار بدهید و به آن بیندیشید ؛ هرچند که خیلی خوب است که شما به همه چیز در زمان حال اهمیت می دهید اما بهترین عمل خود را برای حفظ آینده ی خود انجام دهید.

 

  • شما فکر می کنید که برای پس انداز کردن خیلی زود است

      وقتی که جوان هستید خیلی آسان است که با پول هایتان چیزهای متنوع بخرید ؛ مردم غالبا فکر می کنند که لحظه ی حال برای سرمایه گذاری و پس انداز خیلی زود است.اشتباه است! هرگز برای پس انداز قسمتی از درآمدتان زود نیست ، فرقی    نمی کند که در آمد شما چقدر است : زیاد یا کم ؟

پس انداز کردن را از همین امروز شروع کنید! کارشناسان می گویند که قبل از خرج کردن باید پس انداز کرد . بخشی از درآمد خود را – هرچقدر که هست – همین الان پس انداز کنید و بقیه را خرج کنید.

 

  • نگه نداشتن لیست مخارج خود

همه ی ما فکر می کنیم که می دانیم تمام پول ما از کجا می آید و به کجا می رود. متاسفانه این فکر درستی نیست . شاید ما درباره ی عمده مخارج خود آگاه باشیم اما اغلب، خریدهای جزئی بیشتر از خریدهای بزرگ دارایی ما را خرج می کند.

این یک ایده ی خیلی خوب است  که دفترچه ای برای درآمدها و مخارج خود – هرقدر هم بزرگ باشند – داشته باشید. بدین طریق شما ایده های بهتری برای کنترل کردن مخارج خود خواهید داشت .

 

  • فقدان یا کمبود بودجه

شما ممکن است همه چیز را ثبت کنید . پس از آن دوباره ممکن است نقطه ی شروع ( مقدار بودجه ) را گم کنید . داشتن یک بودجه ی واقع گرایانه و ثبت شده ی عالی ، اساس برنامه های مالی و موفقیت شماست.

بودجه ای دست پا کنید و به آن بچسبید. من میتوانم از تجربه ی شخصی خودم بگویم : چگونگی دیدگاه شما به پول هایتان یک تغییر بزرگ است . اگر با فقدان بودجه رو به رو شدید هیچ مشکلی ندارد که از هزینه های زیاد و غیر ضروری صرف نظر کنید.

 

  • نا آگاه بودن از احتیاجات ، خواسته ها ، و هزینه های خود

برای ذخیره کردن اموالتان  و فراهم کردن ثروت ، بیشترین درجه ی اهمیت این است که شما کاملا به چیز هایی که باید داشته باشید – چیز هایی که خوب است داشته باشید و چیز هایی که نباید داشته باشید – اهمیت بدهید. شما باید اهداف مالی خود را اولویت بندی کنید. اگر پولدار شدن برای شما یک اولویت مهم است ، پس شما باید بخشی از لذت های کنونی خود را – چه آن ها را دوست داشته باشید چه نداشته باشید –  قربانی کنید.

راجع به اهداف خود آگاه باشید و آن ها را یاد داشت کنید و آنها را در بازه های زمانی منظم بازبینی کنید تا خود را همچنان در مسیر قرار دهید.

  • نادیده گرفتن وام های خود

برای اکثر مردم در جهان کنونی ، علاقه مندی ها بخش عظیمی از بودجه را می خورد . این یک حقیقت تلخ است و آنها همچنان نمی دانند که چگونه از دست این چرخه ی غلط و مضر که با آنها زندگی می کند و ذره ذره اجازه ی پس انداز را از آنها می گیرد ، خلاص شوند.

قبل از هرچیز پرداخت بدهی های خود را در رأس لیست کار هایی که باید انجام بدهید قرار دهید. برنامه ای برایش بریزید و به آن عمل کنید.نمی خواهید باور کنید که فقیر هستید! می خواهید؟

 

  • دائما ابزار های الکترونیکی خود را به روز رسانی کنید

 

هیچ محدودیتی وجود ندارد.اگرچه هیچ ایرادی در خریدن یک وسیله ی الکترونیکی مورد نیاز وجود ندارد . مثلا اگر موبایلی را به قصد خرید مدل جدید آن خریداری کنید ، ضرر آن بیشتر از سود آن است.

عهده دار زندگی خود باشید . هر کاری که الان لازم است انجام شود ، انجام بدهید. شما می توانید!

کار مورد علاقه ی خود را انجام دهید و سفر به سوی ثروتمند شدن را آغاز کنید.همانطور که ” ویلیام شانتر”

می گوید : ” اگر جمع کردن پول غلط است ، من نمی خواهم درست عمل کنم .”

 

  منبع :
LifeHack
  برچسب ها :  نظرات