Young Woman Meditating Outdoorsاحساساتمان وضعیت فعلی ما را نشان می دهد و تفکر مثبت ما را به سوی موفقیت می برد . در مقابل انرژی منفی شما را از زندگی باز می دارد . در زندگی امروزه به راحتی انرژی منفی ما را قربانی خود می کند . انرژی منفی می تواند درد و تنهایی را در تمام طول زندگی برای ما به همراه خود بیاورد و ارامش درونی تان را از بین می برد و باعث می شود در زمان حال زندگی نکنید .
تهدید کننده ترین مشکلی که این احساسات دارند این است که اگر فقط یک بار شروع به فکر کردن درباره آنها کنید انباشته می شوند و روز به روز بیشتر میشوند و تا حدی مقاوم می شوند که تغییر دادن آنها دشوار است .
اگر شما چند راهکار را بشناسید آنگاه می توانید به راحتی بر احساسات مخالفتان غلبه کنید و هرچه در زندگی می خواهید را به دست بیاورید .و در اینجا ما به شما هفت راهکار برای غلبه بر احساسات منفی تان معرفی می کنیم :

به آیینه نگاه کن

با ایستادن در جلوی آیینه می توانید واقعیت را در باره خودتان بفهمید . این موضوع درباره انژری منفی هم صادق است . هر زمان احساس کردید تحت سلطه احساساتتان قرار گرفتید در جلو آیینه بایستید و با شهامت به چشمانتان در آینه نگاه کنید . آنگاه چهره گرفته و عبوس خود را در آیینه می بینید و این را متوجه می شوید که آیا شایسته این گرفتگی هستید و بعد شروع به انرژی دادن به تصویرتان در آیینه می کنید . برای اینکه افکار منفی از ذهنتان خارج شود به خودتان کمک کنید . دیده شده است که زمانی یک فرد می تواند کاری را انجام دهد که یک تمایل درونی به انجام آن کار داشته باشد. مشابه آن وقتی است که شما خودتان را در آیینه می بینید ذهنتان این تمایل را پیدا می کند که افکار منفی متوقف شوند و به حالت قبل خود برگردید و این کار باعث انرژی دادن به روح روانتان می شود .

” احساسات منفی دشمن ما هستند و آرامش ذهنی مارا از بین می برند ” Matthieu Ricard

یادآوری خاطرات خوب

چه شاد باشید چه غمگین خاطرات می توانند برای شما لذت آور باشند شرایط فراوانی هستند که احساسات منفی آرامش درونی شما را به هم می ریزید وقتی احساس غمگینی کردید شروع کنید خاطرات خوبتان را به یاد آورید در عرض چند دقیقه لبخند بر روی لبتان می بینید .

در جمع دوستانتان باشید

تنها در خانه بودن احساسات منفی را به ما منتقل می کند . بهترین راه چاره برای این کار تغییر محیط تان است هر زمان که احساسات منفی به سراغتان آمد و تنها بودید بیرون بروید و به دوستانتان بگویید شما را همراهی کنند .هر زمان کاری را به ذهنتان اختصاص دهید ذهن تمام فعالیت های فعلی تان را متوقف می کند و به فعالیت جدید می پردازد .ذهن خود را مشغول برنامه ریزی برای ملاقات با دوستانتان بکنید و اینگونه احساسات مخرب خود را به پایان برسانید .

خود را سرگرم کنید

وقتی شما ناراحت هستید بخاطر این است که شما سرگرم احساسات منفی هستید . خیلی از مردم دوست دارند کتاب بخوانند ،خیلی از افراد دوست دارند آواز بخوانند،خیلی از آنها هم دوست دارند موسیقی گوش بدهند ، همه این سرگرمی ها داروهایی هستند که شما را از احساسات منفی درونتان دور می کنند .
به محض اینکه متوجه احساسات منفی درونتان شدید خودتان را سرگرم کنید بعنوان مثال شروع کنید به خواندن کتابی که عاشق آن هستید ، ذهنتان به صورت خودکار از یا آوری افکار منفی خودداری می کند . همچنین خواندن کتاب مورد علاقه تان باعث می شود بدنتان هم احساس آرامش کند و احساسات مثبت در بدنتان و هم در درونتان جرقه می زند .

مراقبه و یوگا

از نظر علمی ثابت شده است که مراقبه بهترین دارو برای هر مشکل ذهنی و روحی است . چه شما درگیر مشکلات اندکی باشید و چه انبوهی از مشکلات شما را احاطه کرده باشد با مراقبه می توانید بهترین نتیجه را برای خود حاصل کنید . مراقبه با بستن چشم ها آغاز می شود ، وقتی خود را در تاریکی دیدید سعی کنید روی یک منبع نور خیالی تمرکز کنید.
مراقبه به افراد در هر گروه سنی پیشنهاد می شود . استفاده اصلی مراقبه برای بخشیدن تازگی و سرزندگی به ذهن و روان است . با تمرین منظم ،شما قادر خواهید بود کنترل افکارتان را به دست بگیرید و دیگر هیچ افکار منفی قادر نخواهد بود به ذهن شما راه یابد . بنابرین از الان برنامه مراقبه و یوگا را به برنامه روزانه تان اضافه کنید . بهترین زمان برای انجام این کار در صبح زود است .

خواندن عبارات مثبت

بعد از هر شکستی ذهن شما به افکار منفی می اندیشد اما بعد هر شکستی شما تجربه ای را بدست می آورید که دیگر شکست نخورید به این صورت که اگر شما به ذهنتان فرمان دهید که تنها احساسات مثبت داشته باشد این اتفاق می افتد اگر انگیزه می خواهید به احساسات مثبت احتیاج دارید برای اینکه این احساسات مثبت بدست بیاورید باید از منابعی که در این باره هستند بخوانید . خواندن گفته های مثبت برای ایجاد انگیزه خیلی مفید هستند .
در اینترنت ، عبارات مثبت و الهام بخش به فراوانی یافت می شود . به صورت روزانه شروع به خواندن آنها کنید تا احساساتتان را روزانه بهبود بخشید .

بخندید

همه ما می دانیم که خنده بهترین دارو است . هرگاه احساسات منفی به شما غلبه کرد هر کاری که دارید را رها کنید و با صدای بلند بخندید . ممکن است این کار احمقانه به نظر برسد ، اما ثابت شده است خنده درمانی امید را به زندگی افراد نا امید بر می گرداند . برای تبدیل احساسات منفی به مثبت به یک مکان آرام رفته و با صدای بلند بخندید . ابتدا یکبار ،دوبار ،سه بار مصنوعی بخندید ، بعد به صورت خودکار شروع به خندیدن می کنید و برای اینکار نباید برایتان مهم باشد که دیگران بعد از دیدن شما ، چه می گویند .

با این نکات طلایی که در بالا ذکر شد می توانید بر احساسات منفی خود غلبه کنید و آنها را به احساسات مثبت تبدیل کنید .

  منبع :
سایت addicted2success
  برچسب ها :  نظرات