چگونه از وای فای هات اسپات ها(قابل حمل) به صورت امن استفاده کنیم

یکی از بهترین فواید انقلاب بی سیم وجود ایجادWi-Fi hot-spots مکان هایی که دسترسی عمومی را به اینترنت ایجاد می کردند . چه در یک هتل چه در یک کافی شاپ و حتی یک فرودگاه بین المللی گزینه های بسیاری برای استفاده از اینترنت وای فای وجود دارد.اما همانگونه که شما می توانید به یک وای فای متصل شوید دیگران نیز می توانند و استفاده از یک شبکه که هرکسی قادر به ورود به آن است می تواند خطرات امنیتی جدی  را ایجاد کند اما راه های بسیار ساده ای وجود دارد تا خود را در برابر این خطرات محافظت کنید. در ادامه با ما همراه باشید

  1. از یک شبکه ی امن استفاده کنید

وقتی در حال جستجوی یک شبکه هستید همیشه شبکه های امن و غیر امن به صورت مجزا به شما نمایش داده می شود . در صورت امکان از شبکه های امن استفاده کنید . هتل ها ، کافی شاپ ها و سایر مکان های عمومی  چنین قابلیتی را برای استفاده کنندگان ایجاد کردند و می توانید از آن بهرمند شوید.

وایفای

  1. دیوار آتشین ؛از یک دیوار آتشین استفاده کنید 

یک دیوار آتشین می تواند کامپیوتر شما را از دسترسی سایر افراد محافظت کند دیوار آتشین شما همواره باید روشن بوده بخصوص زمان هایی که در حال استفاده از اینترنت وای فای هستید . در ویندوز ۱۰ با ورود به بخشSystem and Security و ورود به آپشن ویندوز فایر وال Windows Firewall می توانید از روشن بودن دیوار آتشین خود مطمئن شوید.

 

  1. گزینه های اشتراک گذاری را محدود کنید

مطمئن شوید که گزینه ی File and printer sharing را غیر فعال کرده اید برای انجام آن در ویندوز ۱۰ با ورود به کنترل پنل و انتخاب گزینه ی Network and Internet و ورود به بخش Network and Sharing Center. وارد گزینه ی Advanced sharing settings شده و از خاموش بودن File and printer sharing  و  Public folder sharing مطمئن شوید در عین حال شما می توانیدNetwork discovery  را نیز خاموش کرده تا دسترسی دیگران را به کامپیوتر خود سخت تر کنید.

وایفای

  1. از تراکنش های مالی خود داری کنید

اگر از یک شبکه عمومی استفاده می کنید به هیچ وجه وارد فایل های حساس خود نشوید و از هرگونه تراکنش مالی به شدت خود داری کنید

اگر نیاز دارید تا از سیستم credit card آنلاین استفاده کنید مطمئن شوید که در ابتدای وارد کردن لینک سایت از گزینه ی https:// شروع شده که بیانگر رمز نگاری تراکنش است.

 

  1. اطلاعات حساس خود را پاک کنید

اگر از یک لبتاپ یا تبلت برای مسافرت استفاده می کنید مطمئن شوید ک فایل های حساس خود را بر روی کامپیوتر خانگی یا سیستم های ابری ذخیره کرده و فقط فایل های غیر مهم خود را روی لبتاب یا تبلت نگهدارید در صورت نیاز به دسترسی به این اطلاعات مهم حتی الامکان آنها را در یک فلش یواس پی جداگانه قرار داده و تنها هنگامی از آن استفاده کنید که به یک شبکه امن متصلید و هیچگاه تمامی رموز حساس خود را در یک فایل وورد یا اکسل بر روی کامپیوتر ذخیره نکنید.

 

  1. نرم افزار خود را بروز رسانی کنید

سیستم عامل شرکت های مایکروسافت و اپل همواره تحت حمله های مختلف امنیتی است و به همین دلیل این دو شرکت همواره در حال بروز رسانی نرم افزار های خود هستند برای اطمینان از امنیت کامپیوتر خود همواره از آخرین بروز رسانی و پچ های سیستم عامل استفاده کنید. برای ویندوز ازلینک زیر برای بررسی آپدیت ویندوز خود استفاده کنید

http://windows.microsoft.com/en-US/windows/help/windows-update#sthash.PdOs9nEa.dpuf

  1. از اینترنت سکیوریتی ها و آنتی ویروس ها استفاده کنید

با استفاده از آنتی ویروس ها و اینترنت سکیوریتی ها امنیت کامپیوتر خود را به شدت افزایش می دهید پس حتما خرید یکی از این نرم افزار ها در لیست کاری خود قرار دهید.

وایفای

  1. ازWi-Fi hotspot استفاده کنید

اگر با وجود نکات بالا همچنان احساس امنیت نمی کنید از وای فای هات اسپات خود استفاده کنید این قابلیت بر روی تمامی اسمارت فون ها وجود دارد و با فعال کردن گزینه هات اسپات می توانید به هات اسپات امن موبایل خود متصل شوید

با وجود اینکه درصورت استفاده از وای فای هات اسپات موبایل هزینه ی اضافی پرداخت می کنید اما می توانید از امنیت آن آسوده خاطر باشید .

شما چه فکر می کنید ؟ شما چگونه از شبکه های وای فای استفاده می کنید ؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید .

  منبع :
theonlinemom
  برچسب ها :  نظرات